עובד זר שהועסק בלולים של קיבוץ חולית סחר בעופות שמכר ללא ידיעת בעלי המקום. בחודש מרץ האחרון נתפסו שלושה בני שבט בדואים מהנגב בעת קניית עופות מהעובד הזר, וכעת הוגש נגדם כתב אישום.

גניבה שהתרחשה בבית. חולית, צילום: אביב לשם

קשה להעריך כמה פעמים בעבר מכר אותו עובד עופות לאחרים, אבל בפעם האחרונה שעשה זאת נעצרו הקונים בזכות סייר השדות של המועצה האזורית אשכול.

קיבוץ חולית מתמודד לצד המצב הביטחוני הרגיש בעוטף עזה גם עם מציאות של גניבות חקלאיות. כעת התברר שגם העובדים המקומיים של בעלי העסקים הופכים מואשמים בגניבה.

מחקירת האירוע עולה כי העובד הזר ושלושת בני השבט קבעו בינם לבין עצמם תאריך ושעה מוסכמים לביצוע הרכישה. החבורה קבעה סמוך לשעה 19:00 בערב שבת, אז היו בעלי העסקים מהקיבוץ עם המשפחות בבתיהם.

שלושת בני המשפחה, בגילים 42, 31 ו-27, הגיעו ברכב מסחרי אל אחד מלולי תרנגולי ההודו, שם חיכה להם העובד לאחר שיצר עמם קשר. העובד הזר פתח לשלושה את הלולים, והחבורה העמיסה על הרכב 63 עופות הודו בשווי של כ-8,000 שקלים. לעובד הם שילמו 500 שקלים.

בזמן העמסת העופות הגיע למקום סייר השדות של המועצה, וכשהשלושה הבחינו בו הם עלו לרכב והחלו בנסיעה פרועה בשטח. הסייר פתח אחריהם במרדף, צפר וקרא להם לעצור אך לשווא.

לבסוף הוא הצליח לתפוס אותם, וחסם באמצעות רכבו את הרכב של השלושה עם שללם. הוא עיכב אותם עד להגעת כוחות המשטרה שהוזעקו למקום.