בתום דיון ארוך בחר הוועד המנהל של המועצה לבנייה ירוקה מבין עשרות מועמדים להעניק לאלי כהן, מנכ"ל תרמוקיר, את אות המנהיגות ומפעל חיים בזכות עשייה ארוכת שנים לקידום תעשיית הבנייה הירוקה בישראל. ההכרזה על הזוכה ומתן האות יתקיימו במסגרת כנס העשור לבנייה ירוקה ב-19.11 באוניברסיטת תל אביב.

התרגשות רבה. כהן, צילום: יח"צ

כהן נחשב לאחד מהפעילים הוותיקים בתחום ולאבי הבנייה הירוקה. הוא זכה גם בפרס התעשייה ל-2016 בזכות תרומתו ודבקותו לקידום התעשייה המקומית בתחום תשומות הבנייה. ב-2015 זכתה תרמוקיר בפרס תעשייה וסביבה, וב-2010 זכתה לצד התעשייה האווירית ורפא"ל בתו היהלום של מכון התקנים.

השיקולים שהובילו לבחירה בכהן היו, בין היתר, העובדה כי הוא שותף מרכזי בוועדות התקינה ואף עמד בראשן, וכמו כן היה הראשון להכניס את נושאי הכלכלה המעגלית לליבת העשייה, לרבות LCA, כחלק מתהליכי הייצור ובאופן בלתי נפרד מהחשיבה העסקית.

במכתב שנשלח לכהן כתבו חברי הוועד המנהל: "אנו מעריכים את הנחישות והדבקות במטרה לאורך השנים וההישגים שהושגו. בזכות המקצועיות, החתירה למצוינות והאמונה בדרך, הצלחת להוביל ולהיות שותף מרכזי לקידום משמעותי של התחום בישראל. בנימה אישית, אנו מוקירים את תרומתך המשמעותית למועצה הישראלית לבנייה ירוקה כחבר ועד מנהל לאורך שנים רבות".

"זוהי התרגשות רבה ואני מודה למועצה ולעומדת בראשה, הילה ביניש, על האמון וההוקרה. תחום הבנייה הירוקה והקיימות הוא נושא מאוד קרוב לליבי. אלו נושאים שמהווים את העוגן הכלכלי והסביבתי של מדינת ישראל ויש לנו אתגר ואחריות לקדם אותם. נמשיך לפעול במאמצים להוביל לשינוי", אמר כהן.

אלי כהן (56), בן חורשים וחבר הקיבוץ, נשוי ואב לשלושה. החל את עבודתו בתרמוקיר (שבבעלות חורשים) בשנת 1992 וכעבור עשור התמנה למנכ"ל החברה.

סיים את לימודי התואר הראשון במדעי המדינה באוניברסיטת תל אביב בהצטיינות, ותואר שני במינהל ומדיניות ציבורית באוניברסיטת תל אביב. בנוסף, בעל תואר ראשון במשפטים מטעם הקריה האקדמית אונו.