מליאת המועצה האזורית מגידו אישרה את תקציבה לשנת הפעילות 2019, והוא יעמוד על 115,617 מיליון שקלים. מדובר בעלייה של כשבעה מיליון שקלים לעומת תקציב 2018.

"איזון נכון בין צמיחה לניהול כספי מאוזן". מאשרים תקציב במגידו, צילום: דוברות המועצה

ראש המועצה, איציק חולבסקי, פירט בפני חברי המליאה את ההדגשים המרכזיים ואת היעדים העומדים לקראת השנה הקרובה. "ב-2019 נמשיך במאבקים חשובים על עתיד האזור: נגד תוכנית סיפוח השטחים והיישובים של יקנעם עלית, נגד שדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל ונגד אכסון חומרים מסוכנים באתר חגית", אמר חולבסקי.

בין היעדים של המועצה לשנה הקרובה בניית אולם הספורט בבית ספר עומרים, הקמת מרכז צעירים, קידום הקמת מרכז טכנולוגי-חינוכי בתיכון מגידו, שדרוג הכניסות ליישובים לאורך כביש 66, קידום פרויקטים משותפים עם מועצה מקומית מעלה עירון ועוד.

גזברית המועצה, רו"ח מיכל כהן, פרטה על התפלגות מקורות ההכנסה הצפויים למועצה ב-2019 והסבירה כי 48 מיליון שקלים יגיעו ממשרדי הממשלה, 40 מיליון מגביית ארנונה ו-28 מיליון שקלים מהכנסות עצמיות ואחרות. "תקציב 2019 מבטא גידול משמעותי בתקציבי החינוך, התרבות והרווחה יחד עם הגדלת התקציבים ליישובים ומשקף איזון נכון בין צמיחה לניהול כספי מאוזן", אמרה כהן.

"המועצה תמשיך לחזק ולהעצים את היישובים ולשדרג את רמת השירות לתושבים", סיכם חולבסקי.

"אני מודה לכל מנהלי המחלקות במועצה ולכל עובדיה על הכנת תוכניות העבודה והתקציב בהנהגת מנכ"ל המועצה אברהם אזולאי, ולרו"ח מיכל כהן על העבודה המקצועית והאיכותית בהכנת התקציב. ברצוני להודות לחברי המליאה על אישור התקציב, על המעורבות ועל השותפות למען תושבי מגידו".