לאחר מסלול הכשרה בן שלוש שנים, יסמיך הערב (ב') בית המדרש לרבנים על שם שכטר רב ורבה חדשים שיצטרפו להנהגת התנועה המסורתית, וייקחו חלק פעיל בהובלת קהילות מסורתיות בארץ. מדובר ברב ירחמיאל (ירח) מאירסדורף מירושלים, וברבה שרה כהן מקטורה.

לעסוק בתיקון עולם. כהן, צילום: באדיבות בית המדרש לרבנים על שם שכטר

כהן (55), נולדה ביו ג'רזי שבארה"ב וחונכה ברוח היהדות הקונסרבטיבית. החיים החברתיים סביב בית הכנסת נטעו בה כבר מגיל צעיר את הרצון לשייכות הדוקה לקהילה, ופעילותה בתנועות הנוער העניקה לה התחייבות לשיתוף, לשוויון ולדמוקרטיה.

כשעלתה ארצה ב-1986 עם חברי גרעין העלייה של יהודה הצעיר, בחרה להתיישב בקיבוץ שבערבה. בקטורה הקימה את מפעל התיירות "קרן הקולות", ולימים הכירה את בעלה והקימה משפחה.

בזכות תמיכה רחבה שקיבלה הגשימה כהן את חלומה ללמוד רבנות וכעת, עם קבלתה לתפקיד רב בקיבוצה קטורה שבמועצה האזורית חבל אילות, בכוונתה לעצב תפקיד רבני חלוצי בערבה.

"אני שואפת לעזור לאנשים שמחפשים משמעות רוחנית בחייהם למצוא אותה בתוך היהדות. יהדות פתוחה, מזמינה ומכילה", אומרת כהן. "הערכים היהודיים שעיצבו את החיים הפרטיים והציבוריים שלי, סוללים עבורי את הדרך לתפיסת עולם שרואה ברבנות במה לאקטיביזם חברתי ולעיסוק בפרויקטים של תיקון עולם".

טקס ההסמכה יתקיים הערב בבית הכנסת של קהילת מורשת אברהם בארמון הנציב בירושלים.