נעם (35) והדר (32) רובינשטיין. הורים לפלג בן השנה. נעם, במקור מירושלים, הוא מהנדס מכונות. הדר, במקור מבאר שבע, היא עובדת סוציאלית. המשפחה עברה בינואר השנה לנירים, ומאז גם התקבלו לחברות בקיבוץ.

חיפשנו מקום לגדול בו כמשפחה. משפחת רובינשטיין

למה לעבור לקיבוץ?

"גרנו לפני כן ברחובות. חיפשנו מקום לגדול בו כמשפחה, בפריפריה, בבית צמוד קרקע בסביבה כפרית, ביישוב בעל אופי חילוני. רצינו יישוב קהילתי שיהיה לנו חלק באופן שבו מתנהלת הקהילה. מודל הקיבוץ המתחדש נשמע לנו מעניין וקוסם מאוד".

עוד על הקיבוצניקים החדשים

ולמה דווקא נירים?

"אנחנו אוהבים את הנגב המערבי. ביררנו קצת על קיבוצים ויישובים קהילתיים בדרום ובסוף, אחרי שביקרנו בנירים, הרגשנו ששם זה המקום הנכון ביותר עבורנו. בחרנו להיקלט בו ולבנות את הבית שלנו".

יש קשיים במעבר?

נעם: "קבלת הפנים שארגנו לנו הייתה חמה ותומכת, אבל בהחלט יש הסתגלות ואתגרים במעבר לחיים בקהילה. גם הנסיעות הארוכות לעבודה לא פשוטות. אבל התמקמנו יחסית מהר ומאוד טוב לנו".

הדר: "העובדה שאני מכירה היום את כל השכנים שלי ויש תחושה של ערבות הדדית בינינו, נותנת הרבה ביטחון. הערך המוסף בחיי היום יום מאוד משמעותי".

מה בנוגע לתעסוקה?

נעם: "אני ממשיך נכון להיום לעבוד במרכז כמהנדס מכונות. השאיפה כמובן היא להתפרנס כמה שיותר קרוב לבית ולהשקיע זמן איכות עם המשפחה. מבחינתי, כרגע, זה האתגר הכי גדול - למצוא דרך להתפרנס כמו שהייתי רוצה, מבלי להקריב זמן איכות לדברים החשובים באמת".

הדר: "אין ספק שמציאת עבודה זה אתגר לא קטן, אבל אנחנו מצליחים. אני מתחילה בימים אלו עבודה חדשה בפנימייה לנוער בסיכון בבאר שבע".

משפחת רובינשטיין בונה את ביתה בנירים בפרויקט המנוהל על ידי חברת קורום. הקיבוץ ממשיך לקלוט משפחות. המעוניינות להשתלב מוזמנות לפנות למזכירות נירים.

גם אתם עברתם לקיבוץ מהעיר? רוצים להופיע במדור? כתבו לנו וניצור אתכם קשר: avi-y@yedtik.co.il.