יוני (36), רס"ר יחידה בבית הסוהר קציעות. אלונה (33), מנהלת יישובית בתכנית פותחים עתיד בשדרות-לכיש, סטודנטית לתואר שני בסוציולוגיה באוניברסיטת בן גוריון. הורים לבן (6), תלמיד כיתה א' ולתומי (2).

בקיבוץ זו ריצה שונה לגמרי מהעיר. משפחת בקנין

איפה גרתם לפני המעבר לגבולות?

אלונה: "חיפשנו קיבוץ שיש בו חיי קהילה עם ערכים של חברות והדדיות. מקום נכון לגדל בו את הילדים. בחיי העיר שדרות, איפה שגרנו, יש ניכור ורצינו לחיות במקום שמערב אותנו בקהילה. חיפשנו לחיות במקום שבו יש לנו יכולת להשפיע עליו, על החינוך ועל החיים בכלל".

למה דווקא גבולות?

יוני: "אנחנו אוהבים את האזור". אלונה: "לא ידענו מראש שאנחנו רוצים לעבור לגבולות. היינו בכמה מקומות, אבל בסופו של דבר בחרנו בגבולות כי זה היה המקום שהכי אהבנו והכי התאים למה שחיפשנו. התארחנו כאן מספרים פעמים כדי לחוות את חיי הקהילה ואת התרבות, והמקום קסם לנו. אהבנו את האנשים, את הקיבוץ האינטימי, את השקט ואת הטבע והפסטורליה. הרגשנו שזה הבית".

איך הקליטה בקיבוץ?

אלונה: "עברנו לקיבוץ באוגוסט האחרון. כרגע אנחנו שוכרים, ובמקביל בונים את הבית שלנו". יוני: "הקיבוץ הקפיד ללוות אותנו בכל השלבים, החל מהבירור אם זה מתאים לנו או לא, ואחר כך בשלב הקליטה – כך שגם הקשיים שעולים תוך כדי ההתאקלמות מלווים בצורה טובה והולמת. ההשתלבות של הילדים נהדרת. זאת חוויה חיובית לכולנו".

מה עוד הייתם רוצים להוסיף?

אלונה: "אנחנו מאוד נהנים מהמרחבים כאן, וגם הילדים. אנחנו אוהבים לרוץ, ובקיבוץ זו ריצה שונה לגמרי מהעיר. גם הילדים נהנים מזה. בעיר הם היו מאוד מוגבלים, גם בשעות שבהן הם נמצאים מחוץ לבית, וגם במידת פיתוח העצמאות שנבנית בצורה נכונה יותר בקיבוץ. יש כאן הרבה יותר מרחבים גמישים לפיתוח עצמאות. אנחנו מכירים את השכנים ואת כל מי שחי בקיבוץ, ונוצרים קשרים חברתיים".

יוני: "המרחבים גם תורמים לנו לסופי השבוע. אנחנו אוהבים לטייל, אז לא משעמם בשבתות. לא צריך להיכנס לאוטו ולחפש אטרקציה, הטבע נמצא מחוץ לבית והוא מאפשר חקירת הסביבה ועידוד הסקרנות של הילדים".

משפחת בקנין בונה את ביתה בשכונת רימון בפרויקט אותו מנהלת חברת קורום. ב-18.11.17 יתקיים הפנינג קליטה למשפחות בגבולות. המעוניינים להצטרף מוזמנים ליצור קשר עם מזכירות הקיבוץ.