במסיבת חנוכה האחרונה בגן הילדים של בנם, ישבו עידית ורונן ונהנו מההשתתפות של בנם. זוגיות מאושרת ומושלמת, המשפחתיות הבריאה היתה בשיאה.

בשלב מסוים, עידית הצטרפה לריקוד של הילדים עם כל האימהות ותוך כדי הריקוד ביקשה מרונן שיצלם אותם למזכרת. רונן, לקחת את הטלפון של עידית, הפעיל את המצלמה ותיעד את עידית הנרגשת ובנם רוקדים להנאתם.

צילום: pexles

כשסיים וביקש לראות את הסרטון והחל לחפש את התיקייה בה נמצאים הסרטים, נתקל רונן באפליקציה שהיתה מוסתרת בתיקייה אחרת ובה היו עשרות קבצים של שיחות... שיחות מוקלטות של עידית. זו היתה עוד אחת מהאפליקציות שמקליטות את כל השיחות שמבוצעות במכשיר.

רונן מאד הסתקרן מעצם קיום האפליקציה ובעיקר מהמיקום שלה שנראה היה שהוא ממש הוסתר והוחבא. כי בכל רפרוף מהיר בטלפון זה לא היה נמצא.

בערב, כשעידית נכנסה להתקלח, יצרו של רונן גבר עליו והוא פתח את הטלפון ואכן כל השיחות של עידית מוקלטות. רונן, שהרגיש לפתע הרגשה מוזרה, החל להקשיב לשיחות. בתחילת כל שיחה, כשהבין שמדובר שמישהו מוכר, הוא עבר מיד לשיחה הבאה. לפתע, לתדהמתו, שמע רונן שיחה מאד לא שגרתית בין עידית לגבר אחר, שיחה שלא השתמעה לשתי פנים, עידית מנהלת רומן עם הגבר הזה! מילות האהבה והגעגוע היו ברורות.

צילום: shutterstock

רונן קפא במקומו, תוך דקות הוא התעשת, סגר את הטלפון וחזר לשגרת הערב. למחרת בבוקר כאשר הוא שוחח איתי, הוא ניסה לתאר לי את ההלם שבו הוא היה, שרק בהמשך הוא נזכר שהשיחה היתה עם טלפון שהיה רשום תחת השם - דינה, כשהשיחה בכלל התנהלה עם גבר.

רונן סיפר לי, שבבוקר כשעידית התקלחה, כמדי בוקר, הוא חיטט שוב בטלפון שלה. כנראה שכל השיחות עם ״דינה״ נמחקו ולרוע מזלה של עידית את השיחה הבודדת הזו, היא ככל הנראה שכחה למחוק. רונן מסר לי את מספר הטלפון שהופיע תחת השם - דינה, בדיקה קצרה העלתה שמדובר במנוי ״טוקמן״ - מספר ללא בעלים שנשאר דיסקרטי ועם מבוי סתום.

שוחחתי שוב עם רונן והוא הבין שאין מנוס אלא לבצע מעקב, לראות מי הבחור, מה טיב הרומן ולנסות מה קורה. רונן נראה מאד ממוקד ומחושב ופועל ללא רגשות בכלל.

כעבור מספר ימי מעקב עידית נתפסה נפגשת עם ״דינה״. השניים בילו בצימר רומנטי ודיסקרטי באחד היישובים באזור השרון. ״דינה״ זוהתה כגבר נשוי, שמו - דביר, ומקום עבודתו צמוד למשרדה של עידית. שם ככל הנראה הכירו השניים ומשם התפתח הרומן. ממצאי החקירה, כולל צילום של השניים מתחבקים ומתנשקים בלהט ובאריכות, הועברו לרונן.

כעבור מספר שבועות הבנתי שלאחר שהוא פוצץ את העניין, עידית הודתה מיד, ולאחר לבטים ארוכים החליטו השניים לנסות לשקם את היחסים והזוגיות מרעידת האדמה שפקדה אותם. האם זה יצליח? ימים יגידו.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים.

גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל משרד "ים החקירות" בנתניה