קיבוץ ברור חיל בצפון הנגב מוכר לציבור בעיקר בזכות קצב הסמבה שמתנגן שם במהלך המשחקים של נבחרת ברזיל בכדורגל. שם גם גרים בני הזוג נתן ופרלה גלקוביץ.

נתן עלה מברזיל לפני 30 שנה, ותמיד חלם לפתוח בישראל רסטורנטי ברזיליירו. והחלום באמת התגשם.

לשים לב שהחום יגיע לבשר, ולא הלהבה. צילום: באדיבות מסעדת מידס

כחובב בישול וכקולינר, מציג נתן תפריט מעניין וחריג של מיטב המאכלים הברזילאיים, הכולל אוכל אותנטי מסמטאות ריו דה ז'ניירו, ממחוזות כפריים בצפון המדינה ועוד.

אפשר למצוא במסעדה גם תפריט ישראלי רגיל, מגוון סלטים, פסטות, דגים ומנות עיקריות דוגמת סטייק אנטריקוט, סטרוגנוף בניחוח ברזילאי, עוף ופרגיות לצד מנות אותנטיות יותר כמו פאו דה קז'ו, לחם גבינה הנחשב לאחד מהמאפים הנפוצים בברזיל, פג'ואדה, תבשיל קדרה של שעועית שחורה ובשר ועוד.

שעות פתיחה: ימי חול, מ-12:00 עד 23:00, שישי ושבת: מ-12:00, עד 23:00. למעט ערב חג. רצוי להזמין מקום מראש, בעיקר בסופי השבוע.

לבירורים והזמנות: 08-6803441, 054-6744197. מידס, ברור חיל, על כביש 232.

הצעה למתכון לאסאדו על פי הגרסה הברזילאית המקורית של נתן:

מצרכים:

גוש שלם, לא חתוך, של בשר מסוג אנגוס המכונה אצל הקצבים מספר 9, בלי עצם

מלח גס

פלפל שחור גרוס

אופן ההכנה:

חשוב להשתמש במנגל עמוק כדי שהלהבה לא תגיע לבשר, אלא רק החום. מדליקים אותו עוד כשהבשר במקרר, כשהדגש הוא על שימוש בפחם איכותי.

שלב ראשון: עישון ובישול הבשר – מציבים רשת בגובה מטר מהפחם, ועליה מניחים את גוש הבשר על צד אחד (מומלץ להתחיל בצד שבו יותר שומן).

מפזרים כמות נדיבה של מלח גס. המלח נכנס בעדינות ומחזק את הטעם שלו. לאחר מכן מוסיפים גם פלפל שחור גרוס גס על גבי הבשר.

להגיש לצד סלט ירקות חי ובירה קרה. צילום: באדיבות מסעדת מידס

חשוב להשאיר את הבשר על המנגל לשעתיים וחצי לפחות ולהשגיח מקרוב בגלל נזילת השומן, שגורמת לאש להתגבר. הבישול הוא דרך החום ולא דרך הלהבה.

שלב שני: לאחר שעתיים וחצי להוריד את הרשת לגובה של חצי מטר מהפחמים, ואז לסובב את הבשר לצד השני לעוד שעה וחצי של צלייה. לפזר שוב מלח גס ופלפל שחור גרוס.

בדקו את הבשר עד שיהיה רך. חותכים מהצד וטועמים, אם הוא עוד קשה להשאיר על האש. אם הוא מוכן להוריד וליהנות.

כדי לשבור את השומן של הבשר מומלץ להגיש את האסאדו לצד סלט ירקות חי עם עלי בייבי ורוקט ובירה קרה.