ד"ר נטע ליפמן־סרבי
גיל: 41
קיבוץ: נצר סרני
תפקיד: מנכ"לית האגודה הישראלית לאקולוגיה ולמדעי הסביבה
מצב משפחתי: נשואה + 3

בונים עתיד. הצעירים המשפיעים, צילומים: תמר סלומון, דו"צ ופרטי

"התשוקה שלה לשפר את איכות החיים בישראל היא מקור השראה לאנשים רבים"

בארבע השנים האחרונות זכיתי לעבוד באופן צמוד עם ד"ר נטע ליפמן־סרבי ולהיחשף למסירותה, למקצועיותה, ליעילותה וליכולות הניהול והשיתוף שלה, כפי שבאו לידי ביטוי ביוזמות ובהובלת תהליכים.

כל זאת לצד יחס בין־אישי מצוין והודות ליצירת אווירת שיתוף ועשייה. תכונות אלו הובילו את הצוות ואת האגודה כולה להצלחות רבות שקידמו את נושא הסביבה בישראל.

נטע, בת נצר סרני - שאליו חזרה השנה עם בעלה ירון (פרופסור במכון ויצמן) ועם שלושת ילדיהם - עובדת מאז 2011 באגודה הישראלית לאקולוגיה ולמדעי הסביבה, ובשלוש השנים האחרונות משמשת כמנכ"לית שלה.

היא בעלת תואר מוסמך בחוג למדע המדינה ודוקטורט מאוניברסיטת תל־אביב, העוסק בפוליטיקה של הסביבה בישראל ומתמקד בסוגיות של צדק סביבתי. בעבר עבדה בארגונים סביבתיים, בהם החברה להגנת הטבע, קמפוס טבע של אוניברסיטת תל־אביב וחיים וסביבה - ארגון גג של שוחרי איכות החיים והסביבה.

כמו כן ניהלה נטע את השדולה הסביבתית־חברתית בכנסת והיתה העוזרת הפרלמנטרית לענייני סביבה של חבר הכנסת דב חנין.

ליפמן-סרבי

האגודה שבראשה היא עומדת פועלת למעלה מארבעה עשורים, ומטרתה העיקרית חיבור בין מדע הסביבה לבין מקבלי ההחלטות בישראל. זאת, לביסוס הליך קבלת החלטות מושכל ומבוסס מדע, וכן להגברת המודעות הציבורית לנושאי הסביבה. הפרויקטים העיקריים של האגודה כוללים את כתב העת "אקולוגיה וסביבה";

הוועידה השנתית למדע ולסביבה; "זווית" - סוכנות ידיעות המציעה לכלי התקשורת בישראל סיפורי מדע וסביבה; "זווית בחינוך", המנגישה נושאי מדע וסביבה למורים במערכת החינוך; "ממשק" - תוכנית יישום מדע בממשלה, המשלבת בעלי תואר שלישי כיועצי מדע וסביבה במשרדי הממשלה; פורומים של ועדות מומחים; סדנאות תקשורת.

מאז שמונתה נטע למנכ"לית האגודה, היא הצליחה להעצים ולפתח את כל חזיתות הפעילות של האגודה. נטע היא עובדת ומנהלת בלתי נלאית, המשלבת בצורה מעוררת התפעלות מחויבות לסביבה וידע רב בתחומים השונים של מדעי הסביבה. כמו כן היא בעלת יכולת ליזום פרויקטים, לגייס כספים עבורם ולנהלם, וכל זה באנושיות רבה ובאווירה נעימה ומשתפת, הגורמת לכל המעורבים להביא לידי ביטוי את מלוא יכולתם.

פעמים רבות מתחילה נטע את יומה בארבע בבוקר, וזאת כדי להספיק ולהגיע לאולפני הטלוויזיה ולהתראיין בנושאי סביבה, להמשיך בפגישות עם מקורות מימון פוטנציאליים, לנהל ישיבות עם צוות העובדים של העמותה ולסיים את יומה בשעות הערב, כשגם בבית ראשה עסוק בתלאות היום שעבר ובמשימות היום הבא. וכל זה כמובן תוך כדי ליהטוט בלתי פוסק עם חיי המשפחה ושמירה על אורח חיים בריא ופעיל.

נטע היא באמת מסוג הנשים שעליהן שואלים כולם: "איך היא עושה את זה?" התשוקה שלה לשפר את איכות החיים בישראל היא מקור השראה לאנשים רבים, ותורמת תרומה אמיתית ומשמעותית לחברה בישראל.

פרופ' (אמריטה) מיכל גרין, יו"ר האגודה הישראלית לאקולוגיה ולמדעי הסביבה

עידן רז
גיל: 38
קיבוץ: יחיעם
תפקיד: מנהל האגודה הקהילתית יחיעם, מוביל המאבק בהרחבת מחצבת אשרת
מצב משפחתי: נשוי + 1

"ההתעמתות עם גופים ענקיים עד להצלחה, מראה על נחישות ועל עצבי ברזל"

עידן חזר לקיבוץ לאחר סבב קצר של טיול אחרי צבא, עבודה על ספינה באיי סיישל וגידול וניהול דיר עיזים בקיבוץ הזורע. הוא שב אלינו מלא מוטיבציה להשתלב בקיבוץ הולדתו ולהתפתח. ההתחלה היתה בלול הפיטום. הוא למד, השתלב בענף ובתוך שנה הגיע לתפקיד מנהל ענף הלול.

רז. צילום: פרטי

בה בעת ריכז את ועדת התרבות ודאג לכל פעילויות התרבות של היישוב במשך שלוש שנים. ריבוי הכובעים לא פגם בשלל עיסוקיו, שכללו גם את ריכוז הביטחון של הקיבוץ, לרבות האחריות לתקינות המקלטים, אימוני כיתת הכוננות וכל המשתמע מכך.

לפני שלוש שנים החלה מחצבת אשרת לצמוח במהירות ובאופן חריג, וזיהמה את קו הרקיע של הגליל המערבי ב"הר מכוער" הנראה לעין.

במו ידיו הקים עידן צוות פעולה מהיישובים הסמוכים למחצבה (געתון, כליל, שייח' דנון ויחיעם), והתחיל להפעיל וליזום פעילות ציבורית רחבה נגד פעילות המחצבה והרחבתה. פעילות זו כללה נסיעות מרובות למשרדי ממשלה ולכנסת בירושלים, הקמת מטה מאבק, ופתיחת עמותה המאפשרת התנהלות כספית במאבק. לפעילות זו תוצאות בשטח.

לפני כשנה התמודד עידן לתפקיד מנהל האגודה הקהילתית מתיישבי יחיעם, תפקיד הכולל גם את ניהול הוועד המקומי ביישוב. לשמחתנו הרבה הוא קיבל את התפקיד, ומאז הוא מנסה בכל כוחו לייצר מרקם חיים חברתי תקין ומשלב בין שלל אוכלוסיות היישוב.

קיבוץ יחיעם - שיש בו הרחבה קהילתית, בנים בעצמאות כלכלית וחברי קיבוץ ותיקים - הוא מקום ירוק ויפהפה, אך מתוקף מגוון האוכלוסייה גם מאתגר לניהול. לדעתי, עידן מצליח מאוד בתפקידו.

ייחודו של עידן הוא בהתמדה. הוא לא אדם שמוותר או מתייאש. הקמת מטה המאבק נגד מחצבת אשרת, וההתעמתות עם גופים ענקיים במשק ובמשרדי הממשלה עד להצלחה, מראים על נחישות ועל עצבי ברזל. מה גם שאת כל זה הוא עושה תוך כדי הקמת משפחה עם אליה בדמותו של בנם המקסים גלבוע.

עידן ואני מכירים מחברת הילדים. הוא צעיר ממני בשלוש שנים. היכרות זו נמשכה דרך המוסד החינוכי וחיי הצעירים בקיבוץ. הוא תמיד היה אדם מארגן ומוציא לפועל. והכל תמיד (אבל תמיד!) מתובל בחוש ההומור המאפיין אותו.

לדעתי בעתיד יגיע לתפקיד בכיר במועצה האזורית או שיתברג במפלגה כזאת או אחרת. עידן הוא מנהיג בכל רמ"ח אבריו. אנחנו בקיבוץ לא נשחרר אותו בקלות, שכן יש עוד הרבה משימות חשובות שיש לקדם ביחיעם, דוגמת עוד תוכניות חינוכיות. זה המקום לציין שהוא הצליח, עם הנהלת הקיבוץ, לפתוח השנה מכינת רעות קדם־צבאית של עמותת החלוץ.

יש לו חזון גדול ליחיעם, חזון הנקרא "הרגל החברתית", שזה שילוב של מספר תוכניות לתוך התשתית הפיזית של יחיעם, והפעלתן בו־זמנית בסנכרון ובסימביוזה זו עם זו ועם הקהילה.

קיבוץ יחיעם נמצא בתהליכי גדילה והתפתחות דמוגרפית, ורק אדם כעידן - שידיעותיו משלבות היכרות עמוקה עם היסטוריית הקיבוץ, עם חברי הקיבוץ (על אופיים) ועם מנגנוני הניהול, וגם דינמיות מחשבתית והזדהות בקרב צעירים ותושבים חדשים - הוא בעל יכולת לחבר בין כולם. תפיסת עולמו מוצקה מאוד, ועם זאת משלבת ומאפשרת.

אלו תכונות ייחודיות מאוד, והן היו חסרות לנו בשנים האחרונות. ובלי כל קשר, עידן הוא גם אלוף הקיבוץ בצליית עופות על אש גלויה.

אור קורן, יחיעם, חקלאי, יו"ר האגודה הקהילתית ביחיעם

עו"ד איילת רזין־בית אור
גיל: 39
קיבוץ: מעלה החמישה
תפקיד: יועצת משפטית של מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית
מצב משפחתי: נשואה + 4

"אחד הקולות הבולטים במאבק באלימות נגד נשים"

אני שמחה על בחירתה של עו"ד איילת רזין־בית אור כצעירה משפיעה בתנועה הקיבוצית. זוהי בחירה ראויה וחשובה, שכן היא מפנה זרקור לא רק לפועלה הראוי לציון של איילת, אלא גם למהפכה הפמיניסטית המתעצמת, שבתוכה ולמענה היא פועלת.

רזין-בית אור. צילום: תמר סלומון

איילת - נשואה לאורון, בן קיבוץ גבים, ואם לשחר, ליהל, לנׂגה ולאריאל - היא היועצת המשפטית של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בישראל.

לעבודתה במרכזי הסיוע הגיעה איילת אחרי עשור שבו שירתה כפרקליטה בפרקליטות המדינה וייצגה את המדינה בהליכים פליליים שונים. עיקר עשייתה התמקד בתיקי מין ואלימות חמורים.

איילת נולדה בירושלים להורים יוצאי קיבוץ, והתחנכה בבית הספר גבעת גונן ברוח ערכי תנועת העבודה. כדור שלישי בתנועת השומר הצעיר, היתה פעילה כחניכה ומדריכה, ואף עשתה שנת שירות בקן הקיבוצי צפית, במקביל לעבודה קהילתית במרכז קליטה בחיפה. היא שירתה בצבא במגוון תפקידי שטח ומטה, ועד היום מתנדבת לשירות מילואים פעיל כקצינה בדרגת סרן.

היא בוגרת תואר ראשון במשפטים ותואר שני בקרימינולוגיה, שניהם מן האוניברסיטה העברית בירושלים.

איילת היא האחראית במרכזי הסיוע על קידום חקיקה ומדיניות בתחום עבירות המין וקידום זכויות נפגעי עבירה ומיצוי שלהן. במסגרת עבודתה באיגוד, יזמה וקידמה איילת עשרות רבות של הצעות חוק; היא משתתפת קבועה בוועדות הכנסת, ופעילותה אף הניעה את הקמתן של ועדות ציבוריות בנושאים שונים הקשורים בזכויות נפגעי עבירות מין.

היא מעבירה הכשרות באופן קבוע לבעלי תפקידים במערכת אכיפת החוק, ואף מלמדת בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית קורס בנושא עבירות מין ונפגעי עבירה.

הבחירה באיילת היא כאמור ציון דרך בעיצומה של מהפכה: נשים וגברים משמיעים את קולם, והעדויות והסיפורים על פגיעות מיניות עושים את דרכם מן המרחב הפרטי אל המרחב הציבורי.

עשייתה של איילת מסייעת לתת לנפגעות ולנפגעים במה, ומסייעת לתווך אותם לחברה ולרשויות המדינה. לא פחות מכך, איילת נלחמת למען אלו שאינם יכולים או רוצים להיחשף, ומאפשרת להם להישמע בכל זאת.

ניסיונה וכישרונה כפרקליטה, בשילוב הידע המקצועי ממרכזי הסיוע, הם אמצעי מפתח לקידום הישגים רבים בתחום החקיקה, ובכלל זה: הארכת ההתיישנות בעבירות מין; מתן ליווי, ייעוץ וסיוע משפטי לנפגעות ולנפגעי עבירות מין מטעם המדינה; הרחבות לחוק זכויות נפגעי עבירה. ויש עוד תיקוני חקיקה רבים אשר משליכים באופן ישיר על חייהם של רבות ורבים בחברה.

קולה הייחודי והעיקש של איילת, המייצג את ניסיונם של תשעת מרכזי הסיוע בליווי עשרות אלפי נפגעות ונפגעי עבירות מין בשנה, מהדהד בכנסת ובמוקדי השפעה רבים אחרים באופן שלא ניתן להתעלם ממנו, והוא אכן מצליח לרתום לשינוי.

תחושת השליחות, הידע והניסיון הבלתי נדלים, היוזמה והחשיבה היצירתית, הם שעשו את איילת למנהיגה החברתית שהיא כיום, ולאחד הקולות הבולטים במאבק באלימות נגד נשים.

ח"כ מרב מיכאלי, המחנה הציוני

רב־סרן ד'
גיל: 37
בן וחבר קיבוץ
תפקיד: נציג אמ"ן במפא"ת (מנהלת פיתוח אמצעי לחימה ותשתית במשרד הביטחון)
מצב משפחתי: נשוי לרס"ן נ', אבא לשניים

"קצין בעל תעוזה, נחישות וכושר ביצוע מעולים וחריגים בנוף"

לקראת גיוסו קיבל ד' פטור משירות צבאי על רקע רפואי, עובדה אשר ניפצה את חלומו לשרת ביחידה קרבית. לד' היה ברור שהוא רוצה לשרת בצה"ל ולתרום ככל יכולתו.

רב סרן ד'

הוא עבר מיונים למספר יחידות, ולבסוף בחר להתגייס ליחידה בזרוע הים. ד' החל את תפקידו ביחידה, והיה אמון על פיתוחים טכנולוגיים. תקופה זו אופיינה בפעילות מבצעית רבה. הוא היה שותף לפיתוחים טכנולוגיים רבים, שאת חלקם אף יזם והביא לבשלות מבצעית.

לאור תרומתו הייחודית ליחידה נבחר ד' למצטיין מפקד זרוע הים לרגל יום העצמאות. בשל כך ביקשו ממנו מפקדיו לצאת לקורס קצינים ולבצע תפקיד במחלקתו בזרוע הים.

למרות קשיים רבים שצצו במהלך היציאה לקורס הקצינים, עקב היותו מתנדב, נלחם ד' כדי להיות קצין, והצליח בכך. גם בתפקידו במפקדת זרוע הים נבחר ד' לקצין מצטיין. לאור הצלחתו הרבה בתפקיד, הוצע לד' קידום לתפקיד מרכזי ביחידה באגף המודיעין.

הוא נחל הצלחה רבה גם בתפקידים שביצע ביחידה זו, ואף נבחר לקבל את דרגת הרב־סרן שלו כמצטיין ראש אגף המודיעין. בסיום תפקידו יצא ללימודי הנדסת מכונות מטעם צה"ל, ולאחריהם שובץ בתפקידו הנוכחי במפא"ת.

בכל תפקידיו הפגין ד' יכולות ביצועיות גבוהות בתחום הפיתוחים הטכנולוגיים. הוא הוביל לפריצות דרך טכנו־מבצעיות אשר שיפרו את היכולות המבצעיות של היחידות שבהן שירת. לאחרונה דחף ד' לפיתוח של מערכת ייחודית. לאחר שרתם את הגורמים המבצעיים והטכנולוגיים ביחידות השונות הונע הפרויקט, וכחצי שנה מתחילת הפיתוח כבר הגיעו מערכות לבחינה ראשונית בשטח.

ד' הצליח להביא לידי ביטוי את אהבתו לארץ ולמורשת העם על ידי מתן שמות לפרויקטים שהוביל ובהם גיבורים בתולדות עם ישראל, נחלים והרים בארץ.

לצד תפקידו מקדם ד' זה מספר שנים פרויקט סביבתי־חברתי להשבת קינוני הבז האדום בקיבוצו. הפרויקט משלב פעילות קהילתית לקידום ערכי טבע וסביבה.
נוסף על כך עוסק ד' בעידוד שירות משמעותי בצה"ל בקרב בני נוער. לאור ניסיונו האישי, הפך ד' לכתובת לנערים מכל רחבי הארץ הפטורים משירות צבאי ומעוניינים להתנדב. הוא מסייע להם בתהליכי הגיוס ומלווה אותם למימוש יכולותיהם.

היכרותי עם ד' החלה עוד בהיותו חייל, ומאז הצטלבו דרכינו בפעילויות שונות בעולמות הפיתוח הטכנולוגי, עד שהוצב תחת פיקודי במשהב"ט. לאורך כל תקופת ההיכרות המשותפת ראיתי לנגד עיניי אדם בעל תעוזה, נחישות וכושר ביצוע מעולים וחריגים בנוף, המביא בהצלחה רבה חזון לכדי מימוש.

ד' השכיל לאתגר את המרחב הטכנולוגי לטובת העצמת המשימה המבצעית תוך כדי חתירה להישג משמעותי בכל התנסות ובכל שלב.

בתור מפקדו, אני יכול לציין שבמקרים רבים פניתי ושמעתי את עצותיו ותובנותיו, גם במישורים מקצועיים מקבילים לתחומים שלו, שכן ד' השכיל במסגרת שירותו להרחיב אופקים ולהביא עומק ורגישות ייחודיים לקידום היכולות הצה"ליות בראייה כוללת. ד' הביא לידי ביטוי את ערכי צה"ל ואהבת הארץ בכל מפגש שהיה לי עימו, ובכל עבודה משותפת שקיימנו יחד.

אני צופה לד' עתיד של עשייה בלתי פוסקת, לצד סיפוק וכיבוש פסגות חדשות. עצם העובדה שהוא עוסק בהגנת המולדת מהמקום הטהור ביותר, מתוך חיבור חזק לקיום ההוויה הישראלית במדינתו, מבטיח לו דרך ברורה הן בתפקיד והן בבית לצד הפעילויות ההתנדבות שהוא מוביל במקביל.

אני מאחל לצה"ל שירבו קצינים כמו ד' ואשתו, המהווים את התמצית של ההוויה הישראלית הציונית.

סא"ל ר', ראש ענף במשרד הביטחון

רב־סרן נ'
גיל: 33
חברת קיבוץ
תפקיד: ראש מדור תכנון מדיניות בין־לאומית בזרוע הים
מצב משפחתי: נשואה לרס"ן ד', אמא לשני בנים

"מייצגת את ישראל מול גורמים זרים בכירים ברחבי העולם ועוסקת בהסברה"

רס"ן נ' משרתת בענף תכנון בין־לאומי בזרוע הים בתפקיד ראש מדור תכנון מדיניות בין־לאומית.

רב סרן נ'. צילום: דו"צ

במסגרת תפקידה היא אחראית על טיפול במכלול היחסים הבין־לאומיים של הזרוע עם מרבית חילות הים בעולם. תחומי אחריותה כוללים בניית תוכנית עבודה אסטרטגית שנתית, אל מול האינטרסים והצרכים של הזרוע, תוך כדי הוצאתה אל הפועל וקידום שיתוף הפעולה הבין־לאומי של הארגון.

נ' מנהלת קשרים שוטפים ומפגשים בארץ ובחו"ל עם גורמי צבא ועם דיפלומטים. היא מייצגת את מדינת ישראל מול גורמים זרים בכירים ברחבי העולם, ועוסקת בהסברה ובהשגת לגיטימציה בין־לאומית לפעילות המדינה והזרוע. נוסף על כך, תפקידה כולל תיאום מבצעים בשגרה ובחירום אל מול ארגונים בין־לאומיים וחילות ים זרים.

נ' ביצעה תפקידי ליבה רבים במפקדת זרוע הים, אך התבלטה במיוחד בתחום הדיפלומטיה הצבאית ושיתוף הפעולה הבין־לאומי, ולכן תפסה את מקומה במערך קשרי החוץ של צה"ל. היא מבצעת את תפקידה במקצועיות רבה, בצניעות, בחן ותוך כדי הפגנת ערכים אישיים.

היא נכס עבור זרוע הים, ערך תרומתה האישית והמקצועית לא יסולא בפז, ועל כן נבחרה כקצינה מצטיינת בתפקידה הנוכחי.

לצד תפקידה הצבאי עוסקת נ' רבות בעידוד שירות משמעותי בצה"ל בקרב בני נוער בכלל ובתנועה הקיבוצית בפרט. היא מרצה באופן קבוע בפני צעירים העומדים בפני גיוס, ומדרבנת אותם לבצע דווקא תפקידים נדרשים בצה"ל, תוך כדי שימת דגש על התנדבות לתפקידי פיקוד, הדרכה וקצונה.

את כל אלה היא עושה מתוך סיפורה האישי בשירותה הצבאי, שבו שובצה כחיילת בתפקיד נחשק ונחשב פחות, אך זכתה לגלות כי ניתן לתרום ולהשפיע בכל מקום בצה"ל אם רק מעוניינים בכך. היא מלווה בני נוער מרחבי התנועה הקיבוצית בתהליך השיבוץ ובשירותם הצבאי.

נוסף על כך, לאור עיסוקה בתחום הבין־לאומי, מסייעת נ' לחיילים בודדים להגיע לתפקידים משמעותיים בתחום עשייה זה, שבו יוכלו לתרום מניסיונם ומשׂפתם. היא מלווה עולים חדשים המתלבטים אם להתגייס וכיצד יוכלו לממש את עצמם, מסייעת בתהליך ההתנדבות, נמצאת לצידם ברמה האישית במהלך השירות ואף לאחר סיומו, ומשמשת מעין משפחה תומכת בהיותם לבד בארץ.

אלו דוגמאות לפעילות הערכית שמבצעת נ' בהתנדבות, מתוך אמונה אמיתית בחשיבות השירות הצבאי והתרומה למדינה. יש לציין כי היא מבצעת את כל הפעילות הזאת בזמנה הפנוי המועט, לאור היותה אם לשני קטנטנים, לצד שירות בתפקיד תובעני ומשמעותי.

בתפקידי כראש ענף תכנון בין־לאומי בזרוע הים, אני המפקדת הישירה של רס"ן נ'. אנו חולקות היכרות רבת־שנים מתפקידים שונים במהלך הקריירות הצבאיות של שתינו, אך רק כמפקדת הישירה שלה נחשפתי להיקף פעילותה האישית והמקצועית.

היא קצינה איכותית מאוד, ותורמת רבות לענף מתוך אמונה בצדקת הדרך ומתוך תודעת שליחות אמיתית. היא פועלת הרבה מעבר לתפקידה המוגדר, ורותמת את עמיתיה ופקודיה לעשייה משותפת תוך כדי השגת מטרות והצלחות בתחום שיתוף הפעולה הבין־לאומי.

מעבר לעשייה הרבה בזרוע הים, נ' תורמת רבות למאמץ הצה"לי בתחום אל מול החטיבות והגופים השונים בצה"ל ומערכת הביטחון.

קשה לדעת מה צופן העתיד, אך ניתן לומר ללא עוררין כי היא תמשיך לעסוק בדיפלומטיה עבור מדינת ישראל, אם בצה"ל ובמשרד הביטחון, ואם בארגונים אחרים בתחום האזרחי. עולם קשרי החוץ והרצון לתרום למדינה הם חלק בלתי נפרד מאופייה.

לצד הפעילות המקצועית, אין לי ספק שהיא תמשיך לתמוך בעידוד שירות משמעותי בצה"ל בכל מסגרת שבה היא תעבוד, וכן תיקח חלק פעיל בפעילות התנועה הקיבוצית בתחום. היא קיבוצניקית גאה המייצגת בכבוד רב את התנועה הקיבוצית בצה"ל, ואף פעם אינה שוכחת לציין את הייחוס ההתיישבותי שלה.

אני מאחלת לה הצלחה רבה בכל דרך שבה תבחר ללכת בה ובכל מיזם שבו תעסוק, וכן שהאש המניעה אותה לעשייה ולתרומה תמשיך לבעור בה, לטובת כולנו.

סא"ל כ', ראש ענף תכנון בין־לאומי בזרוע הים