"סטילה" הוא שם הבמה של דור סורוקר (18) מקיבוץ שדה נחמיה, ראפר מצליח שמלווה את עצמו בגיטרה קלאסית וזוכה לאלפי צפיות ביו-טיוב. הסינגל שלו "מיום ליום" נחשב לאהוב במיוחד, ומדי שבוע צופים בו אלפי גולשים.

"מוזיקה בכל הכוח". סורוקר, צילום: דו"צ

סורוקר סומן כאחת ההבטחות של אמני ההיפ-הופ בישראל ל-2018, אבל ההבטחה תיאלץ להמתין זמן מה מפני שסטילה התגייס במרץ שנה שעברה לפלוגת היחמ"מ (יחידת מודיעין מטרות) של גדוד האיסוף הקרבי "שחף" 869 שאחראי על גזרת סוריה ולבנון.

בימים אלו הוא מהווה חלק בלתי נפרד מלוחמי מבצע "מגן צפוני", ובמקום גיטרה הוא אוחז בנשק ובאמצעים מודיעיניים שנועדו לסכל פעילות אפשרית של חיזבאללה כנגד חושפי המנהרות. "הגנה על הבית" אינה קלישאה חבוטה בעבור סורוקר, שמשקיף מההר אל ביתו שבעמק.

סורוקר שובץ לגדוד שחף בתום הכשרה שארכה שמונה חודשים. היחידה שבה הוא משרת, ושפעילותה נסתרת מהעין, יוצרת עבור צה"ל בנק מטרות לרבות איתור אמצעי לחימה של האויב.

"זו תחושת אחריות אחרת על הגנת הבית", הודה סורוקר. "במהלך השבוע בצבא אני רואה את המקומות שבהם גדלתי, ואילו בחופשות אני רואה מהמרפסת של הבית את כל הנקודות שבהן פעלנו בתקופה האחרונה. זו גאווה עבורי לשרת בצפון, באזור הכי יפה במדינה. אני יודע שאני באמת שומר על הבית".

מה הספקת לעבור טרם הגיוס לגדוד האיסוף הקרבי?

"למדתי בעמק החולה ועשיתי בגרות טכנולוגית. אני עוסק במוזיקה מקצועית וגם כותב לאחרים. לפני הגיוס לקרבי עבדתי במסעדות בגליל כדי לממן את המוזיקה שלי".

מדוע התגייסת דווקא לאיסוף הקרבי?

"רציתי לשרת ביחמ"מ בגלל העבודה המעניינת והשפעתה על הביטחון השוטף בגזרה. גם דודי ואחותי שירתו בתחום האיסוף: דודי היה במודיעין שדה ואחותי תצפיתנית בגדוד איסוף 636".

ומה תעשה לאחר השחרור המיוחל?

"רק מוזיקה, ובכל הכוח".