אור שפירר
גיל: 34
חבר קיבוץ ארז. גדל בקיבוץ ניצנים
תפקיד: מנהל הפרדסים בהדרי ניצנים
מצב משפחתי: נשוי + 2

בונים את העתיד שלהם ושלנו. הצעירים המשפיעים, צילומים: פרטי, גיא גלעד וסנאפ המרכז החברתי

"תכונות אופי ויכולות מקצועיות גבוהות שמבטיחות את המשכיות החקלאות"

כבן לפרדסן גדלתי בפרדס על ברכיו של אבא שלי בעבודה בשבתות. לאחר מכן עבדתי כנער בחופשות מבית הספר, ובאופן טבעי המשכתי לעבוד בפרדס גם לפני הצבא ואחריו. אחרי הטיול הגדול החלטתי ללמוד מדעי הצמח בפקולטה לחקלאות.

גם במהלך הלימודים המשכתי בעבודתי בפרדס, ולקחתי חלק מרכזי בהקמת השותפויות של הדרי ניצנים עם קיבוץ חצור וקיבוץ פלמחים. במסגרת עבודתי זו, הייתי אחראי על נטיעת מאות רבות של דונמים של זנים שונים של הדרים, בהיקפים שלא נראו בהדרי ניצנים קודם לכן.

מיד לאחר הלימודים נכנסתי לתפקיד מנהל הפרדסים בהדרי ניצנים. נוכחתי לדעת שמקצוע החקלאי דורש ממך לרכוש יכולות של כמה מקצועות שונים: אגרונום, אנטומולוג, מטאורולוג, מכונאי, איש מחשבים, כלכלן, אבל בעיקר - מנהל של אנשים.

בהיותי חבר קיבוץ ארז אני מכהן כנציג ציבור במועצת הקיבוץ הכפופה לאסיפה, וכן כדירקטור מטעם קיבוץ ארז בתאגיד מטעי השקמה - שותפות בתחום ההדרים והמטעים של הקיבוצים ארז, אור הנר וברור חיל.

אור שפירר

לפני שנים ספורות, בעת שכיהנתי בתפקיד בארגון קניות אזורי, העסקנו את עצמנו בשאלה המטרידה מה יהיה עתידה של החקלאות הקיבוצית. זיהינו כי גילם הממוצע של החקלאים בקיבוצים הולך ועולה, ותחתיהם לא קם דור של מחליפים בעלי ניסיון וכישורים.

שפירר. צילום: פרטי

בעזרת מועצות אזוריות וגופים אחרים ניסינו לתת מענה לשאלת מיליון הדולר - מדוע לא קם דור ההמשך? התשובות לכך רבות: תהליך השינוי בקיבוצים; רמות שכר נמוכות יחסית בתחילת המסלול; חוסר הבנה בחשיבות החקלאות לקיומם של הקיבוץ ושל המדינה בכלל. ויש עוד סיבות.

בעיקר גילינו שבניגוד לעבר, חקלאי הפך למקצוע נחות מבחינה תדמיתית, המבטיח עבודה קשה ותמורה נמוכה. בשיטות שונות ניסינו לתת מענה לחלק מהבעיות. בחלק הצלחנו, בחלק נכשלנו. מענה גורף לבעיה טרם ניתן.

אור שפירר הוא הדוגמה המובהקת לתוצר שאליו רצינו להגיע. כמו לומר, "כזה רציתי, ותן לי כמה מזה". חבר קיבוץ צעיר שבחר לבנות את ביתו בהתיישבות העובדת ולהתפרנס מחקלאות. הבחירה מבחינתו של אור לא היתה ברגע מסוים.

כפי שהוא מעיד על עצמו לא פעם, הוא גדל בפרדס, מוקף במשפחה תומכת ובקיבוץ מעודד. ייחודו החקלאי של אור הוא בעובדה שלא קפא על שמריו. הוא לא הסתפק בניסיון הרב שרכש בבית אבא ובחופשת הקיץ. עם הבחירה במקצוע הגיעה גם הבחירה להתמקצע, ראשית בחקלאות ובהמשך בשכלול הכישורים השונים הנדרשים כדי לנהל ענף ואנשים.

ההתנהלות המדודה והתהליכית שהנחתה את אור במסלול חייו היא גם זו המנחה אותו בעבודה בפרדסי הדרי ניצנים. שֵקט, התבוננות, למידה והחלטה הם אשר הופכים את אור למקצוען ולמנהיג בתחומו.

תכונות אלו, בצירוף יכולות מקצועיות גבוהות, הן המבטיחות את המשכיות החקלאות בניצנים. ממנו ומשכמותו צומח הדור הבא של מובילים בתנועה הקיבוצית.

רועי (רוּקוּ) סופר, מרכז המשק של קיבוץ ניצנים

אוּרי קידר
גיל: 34
קיבוץ: גבעת ברנר
תפקיד: מנכ"ל "ישראל חופשית", התנועה החילונית הגדולה בישראל הפועלת לקידום חופש ופלורליזם במרחב הציבורי
מצב משפחתי: נשוי + 1

"להצליח לשנות את כללי המשחק הנהוגים"

אוּרי קידר צמח דרך ההחלטה התמידית, החוזרת על עצמה בכל צומת - לקבל עליו אחריות. הוא מזהה באופן מיטבי את הדבר הנכון והמועיל לעשות, מתכוונן אליו, ויודע לנקות רעשי רקע בדרך.

קידר. צילום: גיא גלעד

לתפקיד מנכ"ל ארגון "ישראל חופשית", המוביל את רוב המאבקים בנושאי דת ומדינה המתרחשים כיום בישראל, הוא הגיע אחרי שובל ארוך של עשייה.

עוד בהיותו סטודנט נבחר להוביל את אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן־גוריון בנגב בתפקיד יושב הראש שלה. פעילות זו אפשרה לו לקדם את נושאי הרווחה, התרבות והסוגיות האקדמיות של עשרות אלפי סטודנטים, לנהל תקציבים של מיליונים, ולהתנסות לראשונה בניהול עשרות עובדים.

לאחר כהונתו בתפקיד יושב ראש האגודה, המשיך אורי לפעול למען המטרות שנראו בעיניו נכונות וצודקות כיושב ראש צעירי העבודה בקיבוצים וכעוזר מזכ"ל התנועה הקיבוצית במשך שלוש שנים.

במסגרת תפקידו זה זכיתי לפגוש אותו ולעבוד לצידו. התפקיד כלל הובלת פרויקטים עתירי משתתפים, תקציבים ומשאבים, כאלה שדרשו חזון, יכולות ביצוע גבוהות, יחסי אנוש טובים וניתוח של מצבים מורכבים בתחומי חיים רבים: מאבק הבנייה בקיבוצים, מאבקים חקלאיים, הובלת שינויים בתפיסת הקואופרציה, שינויים מבניים בתוך מטה התנועה הקיבוצית, סוגיות פוליטיות, עבודה לקראת חקיקה ועוד.

במהלך עבודתנו המשותפת בתנועה הקיבוצית נבחר אורי ליושב ראש של כלל צעירי מפלגת העבודה בארץ.

גם בתפקיד זה הורגשה היכולת הגבוהה שלו להביא דברים מן הכוח והמחשבה אל הפועל, להוביל קבוצות אנשים להחלטות משותפות, ולבצע פעילויות מגוונות בשיתוף. כל זאת, תוך כדי קידום הערכים שהוא מאמין בהם (ועומד מאחוריהם בלי מורא), ותוך כדי עמידה איתנה כאשר מגיעה אל השולחן סוגיה ערכית.

לאחר שסיים את תפקידיו בתנועה הקיבוצית ובצעירי העבודה, החל אורי לנהל את המרכז הישראלי של השדולה האמריקאית Jstreet, ונחשף לעולם של דיפלומטיה, קידום מטרות מדיניות, שיתוף פעולה עם יהדות ארצות הברית, ובעיקר - המשך הפעילות בתחומי הפעילות שנראים לו חשובים ומהותיים לעיצוב החברה הישראלית. אלה היוו מסלול ישיר וברור לכיוון הובלת המאבקים וההצלחות שהוא מקיים כיום בהיותו מנכ"ל ישראל חופשית.

יכולות הניהול של אורי באות לידי ביטוי כבר שנים במרחבים שבהם הוא פועל. אחד האירועים המתמשכים והחשובים שיצא לי לחוות לצידו היה מאבקה של התנועה הקיבוצית בכל נושא חסמי הבנייה בקיבוצים.

אורי למד את החומר לאשורו, הכיר את הפרטים, את ההיסטוריה, את התקציבים ואת הנפשות הפועלות בתחום, ידע לאגם את המשאבים הפנימיים של התנועה הקיבוצית לצורך ביצוע המשימות שהיו על הפרק, להוביל את הפעילות הפוליטית בנושא ולשלוט בתהליך המורכב הזה לכל אורך התקופה.

העבודה שלו - הן עם גורמים פנים־תנועתיים והן עם גורמים פוליטיים, כלכליים ומשפטיים שהיו קשורים למאבק מחוץ לתנועה - עבודה זו הובילה להישגים. אורי יודע להגיע לתוך העיסוק בנושאי תוכן עם חשיבה יצירתית שאינה מושפעת מפרדיגמות מחשבה מיושנות, ולהצליח לשנות את כללי המשחק הנהוגים. זו יכולת חשובה שבאה לידי ביטוי הן בדוגמה שאני זכיתי לחוות לצידו, והן בתפקידיו לאחר מכן.

עם השנים נעשה אורי חבר קרוב, אדם שאפשר להתייעץ איתו, להיעזר וללמוד ממנו בכל הזדמנות, אדם היודע לייצר פרופרוציות נכונות לכל דילמה, להתוות תהליך לפתרון ולנפות בין עיקר לתפל.

העתיד של אורי הוא עתיד עם מעט שעות שינה ועם הרבה עשייה. אני סומך עליו שימשיך לזהות את מה שחשוב לעשות, שימשיך לגייס כוחות גדולים למשימה, ושימשיך לקבל עליו את האחריות להוביל.

עופר נוימן, דובר לח"כ סתיו שפיר. דובר התנועה הקיבוצית ודובר מפלגת העבודה לשעבר

יותם רשף
גיל: 32
קיבוץ: בן יגור. מתגורר ופועל בבאר שבע
תפקיד: עד לאחרונה מנהל פיתוח עסקי־חברתי של ארגון "הרשת", המתמחה בפיתוח קהילתיות עירונית ופועל בעיר כחלק מעמותת ארץעיר. מרצה ליזמות חברתית במכללה למנהל וחבר בפורום המוביל של רשת הצעירים של התנועה הקיבוצית.
מצב משפחתי: בזוגיות

"אמונה בהצלחת הניסוי של מודל שיתופי במרחב עירוני"

מסלול חייו של יותם עובר בתחנות השפעה מרכזיות בחברה הישראלית: משנת שירות בכפר הנוער ניצנה, דרך שירות צבאי כקצין בפלחה"ן צנחנים, וכיום - קצין בריאות הנפש במילואים, מדריך נעורים בקיבוץ לאחר הצבא, ומשם לשליחות ארוכה של הסוכנות היהודית מטעם תנועת הנוער הבונים דרור בוונקובר שבקנדה.

רשף. צילום: סנאפ המרכז החברתי לצילום

עם שובו לארץ החל לימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני במִנהל עסקים במסלול מנהיגות חברתית של קרן מנדל באוניברסיטת בן־גוריון בנגב.

בשש השנים האחרונות, שבהן יותם גר ופועל בבאר שבע, הוא הקים עם שותפים כמה פרויקטים חברתיים ועסקים חברתיים הנושאים ערכים שיתופיים וקיבוציים.

כל אלה, מתוך תפיסת עולמו שלחיי קהילה המייצרת מנגנונים שיתופיים ומחזקת את המנהיגות הפנימית שבה, יש תרומה לחוסנם של האזרחים וליכולתם להתמודד עם סוגיות חברתיות וכלכליות.

בין היוזמות והפרויקטים נמצא "הכלבויניק" - מחסן ציוד שיתופי המופעל בידי מתנדבים. מרוכזים בו כלי עבודה וציוד גינון ופנאי הזמינים לתושבי העיר.פרויקט נוסף שהוביל יותם עם שותפים מהעיר הוא "הנגרייה הקהילתית באר שבע" - מרחב עבודה פתוח לתושבים שבו הם יכולים ליצור חלומות מעץ.

גם כאן, כמו ב"כלבויניק", הערך המנחה הוא גיבוש קהילה, עידוד השיתופיות בין חבריה ועי דוד ערך ההתנדבות. ליבת העשייה של יותם בשנים האחרונות היא מעורבות בניהול ובעיצוב ארגון "הרשת" - קהילת צעירים רחבה היוצרת בעיר בעצמה חיי תרבות, קהילה, פסטיבלים שכונתיים ומיזמים חברתיים ושיתופיים.

יותם ניחן ביכולות נדירות לראייה אנושית רחבה וכוללת, בהבנה של יזמות חברתית, בעבודה עם בני אדם וברגישות אין־קץ למגוון רחב של סיטואציות לסובבים אותו - לרווחתם ולתחושותיהם.

סיפור הקמתו של "הכלבויניק" ממחיש זאת היטב. ההבנה שגם בערים נדרשות קהילתיוּת ושיתופיוּת, כמו אלו המוטמעות בחיי הקיבוץ, הביאה את יותם להקים את המיזם המדהים הזה באחת השכונות הוותיקות של באר שבע.

מלכתחילה הוא הבין שאין מדובר רק במיזם פונקציונלי של הנגשת כלי עבודה, כי אם בכלי ליצירת קהילה שכונתית משגשגת. במהלך הקמת המיזם נדרשו שיחות ומפגשים רבים עם תושבים מהשכונה, גיוס מתנדבים ובעיקר אמונה בהצלחת הניסוי של מודל שיתופי במרחב עירוני. אני סמוך ובטוח שהאופן החיובי שבו נקלט המיזם בשכונה קשור לאישיותו של יותם ולבסיס הערכי שממנו הוא צמח - המרחב הקיבוצי.

הקשר בין יותם לביני התחיל בהקשר מקצועי. בשלב די מוקדם של ההיכרות בינינו הגיע יותם עם הצעה מפורטת לתפקיד מנהל פיתוח עסקי־חברתי בתוך "הרשת". כבר מנקודה זו היה ברור לי שיש פה בן אדם המשלב ערכיות גבוהה עם יכולת מעשית, יזמות והבנה ארגונית מהמעלה הראשונה.

בעבודתנו המשותפת הצמודה נחשפתי לאנושיות וליכולת הראייה האסטרטגית שיותם מביא איתו בצורה כה טבעית, הן בישיבות הצוות השוטפות, הן בעבודה בינינו, הן בקשר שלו מול תושבים וחברי קהילה והן מול גופים וארגונים שונים.

אני מאמין ששמו של יותם עתיד להיות בין השמות המובילים בארץ בכל מה שקשור בגזרת היזמות החברתית. הוא מביא איתו הבנה מעמיקה על ההיבטים החברתיים ועל הדרך לפעול במישורים אלו, לצד הבנה עסקית־כלכלית המאפשרת למיזמים הללו להיות בני קיימא ולפעול לאורך זמן באופן משגשג.

בדרכו הייחודית יותם יודע להביא לידי ביטוי ערכים שיתופיים ושוויוניים. הוא מאמין בקהילות בעלות חוסן חברתי וכלכלי המקיימות ערכים אלו. בכך יש ליותם אמירה חשובה על תפקידו של הקיבוץ של שנת 2019 בחברה הישראלית.

מתן סעד, מנהל תחום רשתות קהילתיות בעמותת "ארץעיר" ומקים "הרשת", באר שבע

ליאור דפנר
גיל: 38
קיבוץ: גבולות
תפקיד: מנהל הקהילה בקיבוץ להב (מ־2013) ומנכ"ל בקיבוץ כרם שלום (מ־2016), מצב משפחתי: נשוי + 2.

"מנהיגות שקטה וכריזמה טבעית שאינה מחפשת את אור הזרקורים"

כמה פעמים יוצא לאדם להכיר מישהו יוצא דופן, כזה שהוא מוכשר, נעים הליכות, צנוע ועם זאת דוחף קדימה כאילו הוא בולדוזר? כזה שיש בו הרבה מה־IQ וגם מה־EQ? לאדם מן היישוב יוצא לפגוש מעטים שכאלה, ועוד פחות מכך לעבוד איתם.

דפנר. צילום: פרטי

אף על פי שאנחנו יחסית קרובים גיאוגרפית, את ליאור הכרתי רק כשהצטלבו דרכינו בכרם שלום. הוא מנכ"ל "ותיק" ביישוב (כמעט שלוש שנים), ואני עוד בשלבי האודישנים.

לוקח זמן לעמוד על טיבו של ליאור, אך משזה מתבהר ומתחדד, מתגלה בחור (כן, הוא עדיין בחור) שמתרגש מהעשייה, שרואה ביצירה הקהילתית שליחות, ושתמיד נכון למשימות שיש בהן אתגר ויוזמה. בעבורי הוא שותף שפשוט תענוג לעבוד איתו. ליתר דיוק ולצורך ההגינות, יש לומר שאני הוא זה שעובד איתו.

במקומותינו, המנהיג המקומי - או זה שעוסק בניהול היום־יומי - זוכה לא פעם לקיתונות של צרות והטלת דופי. ואם לא - אזי טוענים כלפיו שאינו עושה כלום.

ליאור עושה גם עושה, ואף חוטף מדי פעם בפעם, אבל יש לו היכולת לראות את העיקר, את המעשה כולו, ולסחוף אחריו את סביבתו הקרובה והרחוקה. די אם נעשה סיבוב קצר במכונת הזמן ונטייל בשביליו של הכרם אז והיום, והכל כבר יובן מעצמו.

התברכתי, ובעיקר התברכה הקהילה של כרם שלום.

אודי אורנשטיין, יו"ר כרם שלום, חבר קיבוץ רביבים

קהילת להב גאה ומברכת את בחירתו של ליאור לנבחרת הצעירים המשפיעים של התנועה הקיבוצית. אנחנו גילינו את יכולותיו כבר לפני שנים, ונהנים מהן עד היום.

ליאור הגיע אלינו לפני כחמש שנים, בחור צעיר וצנום עם חיוך דק ונבוך, ומהר מאוד למדנו שלבחור הזה יש כתפיים רחבות המצליחות לשאת עליהן קיבוץ שלם ומסובך.
בעבודתנו המשותפת לאורך השנים, למדנו להכיר ולהוקיר את חזונו, את ראייתו ארוכת הטווח המסמנת מטרות, ואת העשייה, הסיזיפית לעיתים, בחתירה ללא לאות להשגת היעדים ולמימושם.

ליאור הוא איש של אנשים - קשוב, ער להלכי הרוח, ניחן ביכולת ליצור קשר ולרתום את סביבתו לעשייה, כשלנגד עיניו טובת הקהילה והחתירה התמידית לפעול בשירותה ולרווחתה. מעצם תפקידו, ליאור עובד בממשקים רבים והדוקים עם בעלי תפקידים וצוותים בקהילה, והוא עושה זאת בהצלחה רבה.

בליאור מנהיגות שקטה, כריזמה טבעית שאינה מחפשת את אור הזרקורים, ועשייתו המרשימה בקיבוץ להב היא זו המספרת על פועלו: תוכנית אב נופית, פיתוח נוי וגינון מרשימים במרכז הקיבוץ, הקמת קריית ספורט (הכוללת מגרשי כדורגל, כדורסל וטניס, ושיפוץ מקיף לחדר הכושר), ספרייה ומועדון קהילתי. בימים אלו ממש מתחילה עבודת שימור הסילו הנמצא במרכז השכונה החדשה הנבנית בקיבוץ.

בתפקידים מעין אלה, מנהל קהילה ומזכירת קיבוץ עובדים יחד בעבודה אינטנסיבית ולעיתים שוחקת. ואף שלעיתים יש חילוקי דעות, שיתוף הפעולה ההדוק מאפשר לי מרחב של חשיבה, הדדיות, שותפות ויצירתיות.

למרות פער השנים בינינו, אני מוצאת את עצמי לומדת ומשכילה ממנו ומדרכי עבודתו, משלוותו ומהשקפותיו. לא יכולתי לייחל לעצמי שותף טוב ממנו.
בטוחני כי בעתיד ישתלב ליאור בתפקידי הנהגה כלכליים וחברתיים, ואנו כולנו עתידים לשמוע על הצלחותיו ועל עשייתו.

לימור אביבי־כהן, מזכירת קיבוץ להב וחברת קיבוץ להב

תמר קציר
גיל: 31
קיבוץ: בית אורן
תפקיד: מנהלת הקהילה בקיבוץ
מצב משפחתי: בזוגיות

"דוגמה מדויקת של מנהיגות נשית"

כיף גדול בשבילי לספר על תמר קציר. תמר, בת קיבוץ בית אורן, עסקה במשך שנים רבות בחינוך - קודם כל כרכזת הנעורים בקיבוץ, אחר כך במחלקת הנוער האזורית של מועצת חוף הכרמל, ובסופו של דבר בתחום החברתי כמנהלת חינוכית בארגון ארצי לקידום של נוער בסיכון.

קציר. צילום: פרטי

בכל שלב בדרך, עם מי שלא דיברתי, מצאתי אנשים שידעו לספר על בחורה צעירה, חריפת מחשבה ודיבור, עם רצון גדול להשפיע ולשנות, ועם כל היכולות המתאימות.

הארגון שבו ניהלה, "האות הבין־לאומי לנוער ולצעירים - ישראל", הוא הסניף הישראלי של ארגון הנוער של בית המלוכה הבריטי (Duke of Edinburgh International Youth Award).

ארגון זה חרט על דגלו קידום ופיתוח אישיים וקבוצתיים לבני נוער מכל שכבות האוכלוסייה בישראל, ופועל גם ליצירת קשרים רב־תרבותיים בין חניכיו: ותיקים ועולים, יהודים וערבים, דתיים וחילונים, מרכז ופריפריה. שם גילתה תמר את היכולות שלה לייצר פעולות המגשרות על פערים, לקרב בין אנשים ולבבות, ולבנות חיבורים שיאפשרו התקדמות ופיתוח משותפים לכולם.

לאור כל אלה, לא הופתעתי כלל כשבחרה תמר לשנות כיוון ולקפוץ למים העמוקים של ניהול קהילה. זהו מהלך שאינו פשוט, לבטח אינו קל, אבל הוא מהווה מבחינתי עדות טובה מאוד לאופייה של תמר ולתהליך שעברה.

במבט מהצד זה היה ברור: לאט־לאט, ואולי גם בזכות פעילות "הטורקים הצעירים" (ובהמשך - אגף הצעירים של התנועה הקיבוצית), הבשילה בה ההבנה של החשיבות הגדולה שישנה בלקיחת אחריות על הבית, והמעבר החשוב כל כך מעיסוק בחינוך לניהול קהילה.

אישית אני חושב שאחת המשימות החשובות ביותר של התנועה הקיבוצית כיום היא לייצר, לקדם ולתמוך במנהיגות צעירה - מקומית וארצית - כי הם אלו שיובילו בעתיד את התנועה למקום הראוי לה בציבוריות הישראלית.

לאחר שנים רבות של ניהול חיצוני בקיבוצה הציגה תמר אלטרנטיבה מקומית, צעירה וחדשנית, עם תפיסות ניהול מודרניות ומתוך היכרות מעמיקה עם הקהילה והבית. לכן גם לא הופתענו כשנבחרה ברוב קולות לנהל את קיבוצה.

את תמר הכרתי באופן אישי יותר במהלך הקמפיין שלי לראשות המועצה האזורית חוף הכרמל, כשהיא ניהלה ביד רמה וביצירתיות את קמפיין הרשתות החברתיות שלנו. יחד הגענו להישגים מרשימים, וראינו איך מועמדים לרשויות בכל הארץ קיבלו השראה ממהלכים שהובלנו.

תמר מגלמת בעיניי דוגמה מדויקת של מנהיגות נשית שאינה פוסחת על שום שלב בדרך לניהול ברמות הגבוהות. בתור מי שגדל במשפחה עם רוב נשי מובהק, אני מאמין גדול מאוד במין הנשי בכלל ובמנהיגות נשית בפרט. אני חושב שכולנו יכולים רק להרוויח מנשים מוכשרות, יצירתיות ומקצועיות שיישבו בעמדות ניהול משמעותיות.

ישנו מחסור אדיר של מנהיגות נשית בהתיישבות העובדת, ובכלל! תמר מהווה מודל למעבר חשוב כל כך - מניהול מערכות חינוך לניהול בקהילה. לא רחוק היום שבו תהיה תמר מנטורית של מנהלות קהילה חדשות וצעירות שיבואו בעקבותיה. פורצת דרך! אני גאה בך.

אסיף איזק, החותרים, ראש מועצה אזורית חוף הכרמל