התהילה הגדולה של יגאל בשן כזמר, עוד לפני ימי "הופה היי", החלה ב-1970 אז הצטרף ללהקת פיקוד הצפון והפך לסולן הבלתי מעורער שלה. תקופה זו המשיכה עד לאמצע שנות ה-80, כשהחל להופיע בהרכב "כמו צועני" ומאוחר יותר ב"הופה היי".

"התייחס באהבה ובכבוד". חן-ברייר בצעירותה עם בשן, צילום: אלבום משפחתי

באותן שנים הפכה נערה צעירה מקרית מוצקין לאחת מהמעריצות של הזמר המוכשר ויפה התואר.

היא נסעה להופעות של בשן ברחבי הארץ, ניגבה את זיעתו על הבמה עם ממחטות אותן שמרה למזכרת, הכירה את משפחתו דרך סיפורים שגולל בפניה והוא הכיר את שלה מקרוב. בנוסף קיבלה ממנו טקסטים שהקדיש לה, ועטים עליהם התנוססה חתימתו. גם עיתוני התקופה כתבו על הזמר ועל מעריצתו הצעירה.

כיום אתי חן-ברייר בת 50, חברת קיבוץ ניר דוד, נשואה ואם לילדים. מוכרת כאומנית וכצלמת מוכשרת וכמורה לצילום. את הזיכרונות מאז היא שמרה במיכל זכוכית אטום.

"המון שנים לא היינו בקשר, בגרתי והתבגרתי והגעתי לקיבוץ שבו גידלתי בעל, ילדים וקריירה. גם מפני שיגאל הפסיק להופיע נותק קשר", סיפרה חן-ברייר. "אהבתי אותו מאוד בשנותיי הצעירות, הוא היה איש מצחיק ולבבי וגם מאוד מכבד את אלו שהעריצו אותו. כואב לי מאוד על מותו הטראגי".

אתי חן-ברייר נולדה בחיפה, עברה עם משפחתה ליגור, ומכיתה ה' התגוררה בקרית מוצקין. היא נישאה למי שהיה סגן מפקד הפלוגה שלה בנח"ל, ובעקבותיו עברה לניר דוד.

"הגיוס שלי לצבא והשירות בנח"ל, אותו העברתי בעיירת הפיתוח מעלות בין השנים 1985 ל-1988, ניתק אותי מהקרבה ליגאל בשן. פה ושם עוד התראינו אבל לא כמו בשנות הנעורים שלי".

בקיץ האחרון נפתח עמוד פייסבוק ליגאל בשן, ונדמה היה שהוא חוזר לעצמו עם הופעות ברחבי הארץ. חן-ברייר פרסמה אז פוסט מרגש שדיבר על שנות ההערצה לזמר, תוך ציון העובדה שזהו הווידוי ראשון שלה שרבים יגלו דרכו את הסיפור המשותף. בשן עצמו לא הגיב לדברי חן-ברייר.

"רק קומץ ממקורביי היום יודע שהיתי המעריצה מספר אחת של יגאל בשן בארץ, בימי התיכון שלי, שריטה שכזו. הייתי כמעט בכל הופעה, הפכתי להיות בת בית מאחורי הקלעים, עולה לבמה בכל הופעה", כתבה חן-ברייר.

רק קומץ ידע את הסוד. חן-ברייר היום

"יגאל התייחס באהבה ובכבוד והכיר לאט לאט את כל המשפחה שלי. זכיתי להכיר אומנים רבים בזכות הקשר הזה: בנזין ותיסלם שהופיעו יחד עם יגאל, את יהודית רביץ ועוזי חיטמן ז"ל ועוד רבים וטובים. לצד זה אהבתי את פינק פלויד, לד זפלין ושות'.

"פשוט זה קרה לי וזרמתי עם עצמי להאמין שהיו אלה שנים קסומות, מלאות שמחה והופעות בכל הארץ. הווידוי הזה חיכה בתוכי הרבה זמן והנה הוא יצא".

כשהתבשרה על מותו של בשן הוסיפה לטקסט שכתבה בקיץ באחרון את הסיומת הבאה: "יגאל אהוב, היית חלק בלתי נפרד מחיי כמתבגרת ותודה לך על טוב ליבך וסבלנותך לכל השיגעונות שהיו לי. בדיוק חשבתי שחזרת להופיע ואני חייבת לך עוד הופעה אחת לפחות. פספסתי לנצח וזה כואב".