באדיבות "קצה המדבר" במהלך הקיץ שחלף העברנו עצומה בין תושבי חבל אילות ואילת, בבקשה שתופסק הכרייה בדיונת סמר. אין אדם אחד מדרום לבאר שבע שמעוניין בהמשך ההרס: בוודאי לא התושבים, אבל גם לא הקבלן האילתי. לטענתו, הוא כורה רק כדי להקטין את הפסדיו, וממילא ביולי הקרוב יפקע תוקפה של התוכנית המאפשרת את ניצול החולות לבנייה.

עוד דעות של קיבוצניקים:
הקיבוצניק רוצה לפשוט את תחפושת הבורגני
מגילת אסתר - מגילת הגלות ושנאת האחר
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

ביקשנו, אם כן, התערבות מיניסטריאלית שתחסל את האבסורד הזה. תלינו רשימות על לוחות המודעות, כיתתנו רגליים מדלת לדלת ועמדנו ברחובות אילת. למעלה מ-600 איש הצטרפו לעצומה, אבל שר הבינוי, אורי אריאל, סירב לקבל את החתימות.

השר אריאל דווקא ביקר בדיונה והתבטא שם בנוסח "העניין פתיר": צריך לעשות מו"מ עם הקבלן, להשיב לו חלק מהכסף ששילם למדינה - ולשלחו לדרכו. מפתיע, אם כן, שהשר סירב בעקביות להקדיש חמש דקות לנציגי הערבה. פנתה אל לשכתו עו"ד שירלי יפרח-חכם מקיבוץ לוטן, והתשובה הקבועה היא: "כרגע השר אינו פנוי לקבל אתכם". הם לא אומרים "לא", אלא מתחמקים: פעם יש מלחמה, אחר-כך מגיעים החגים, כל שבוע דרמה נוספת, עד שהבחירות באות וטורפות את הקלפים.אז חשבנו שאולי עכשיו, כשהפוליטיקאי זקוק לקולות האזרחים, הוא יסכים סוף כל סוף. השלינו את עצמנו שהאסון בעברונה שינה במשהו את התפישה לפיה הטבע במרחבי הערבה מוגן היטב. והרי שמוליק אשחר, מורה בגמלאות מגרופית, מוכן לנסוע עד ירושלים, להיטלטל יום שלם בדרכים, רק כדי להעביר את המסר... קדחת. "הכתובת לפנייתכם היא רשות מקרקעי ישראל", כותבת לנו תמר תנעמי, מנהלת לשכתו של השר (שאחראי בתוקף תפקידו גם על רשות מקרקעי ישראל - רמ"י).

אבל משיחות קודמות עמם, אנחנו יודעים היטב את עמדת רמ"י: כל מה שחוקי הוא בסדר, והרי אפילו בג"ץ החליט שלא להתערב במכרז. בכל זאת, אנחנו אומרים לדוברת, אולי נוכל רק למסור למר בנצי ליברמן, המנהל, את החתימות? מצדנו, שיגרוס אותן לאחר שנצטלם. הדוברת, אורטל צבר,
משיבה לח"מ בשאלה נוזפנית: "אתה לא מחובר לחדשות?" - הרי המנהל קיבל הוראה שלא להגיע למשרדי הרשות, והוא מנוטרל בגלל חקירת המשטרה.

כיוון שהדוברת מבקשת ש"נתחבר לחדשות", אנחנו שומעים שם שהשר אריאל עסוק מאוד בענייני משרדו - ודווקא משום שיש בחירות. כך, למשל, פורסם בינואר האחרון כי משרדו מקדם תוכנית להנחת תשתיות לאלפי יחידות דיור בפאתי בית-לחם, ממזרח לחומת ההפרדה. בשביל זה יש הרבה כסף והרבה חשק. בקיצור, אין לו זמן בשביל איזה זנב דיונה בערבה, וגם לא חמש דקות בשביל נציגי התושבים.

סיכום ביניים: השר להגנת הסביבה התפטר, מנהל רמ"י בחקירות משטרה, השר אריאל עסוק בהקמתה של מדינה דו-לאומית (שבה רק חלק מהאנשים יכולים להשתתף בבחירות), ואין מי שיעצור את הדחפור. אז אולי תחשבו פעמיים לפני שתתנו את קולכם למי שאינו מוכן להאזין אפילו לקול שלכם.