גיבוש חברתי של כל קבוצה או ארגון הינו דבר חיוני וחשוב מאין כמותו בכל מסגרת, בין אם היא פרטית, התנדבותית או לצרכי עבודה. ימי הגיבוש מהווים כלי נפלא ומומלץ, משום שניתן להשיג באמצעותם גם הנאה, חוויה וניתוק מהשגרה וגם לחזק את האינטראקציה, הכבוד, התקשורת ועבודת הצוות בתוך חברי הקבוצה או הארגון. לכן, ימי הגיבוש הפכו לנפוצים מאוד במציאות של זמננו.

אילוסטרציה. צילום: pixabay

למה זה חשוב?

כאשר מתנהלים בתוך מסגרת קבוצתית או ארגונית, שבה ישנה קרבה, ביטחון ותקשורת טובה בין האנשים, יש לכך השפעה ישירה רבה על האפקטיביות שלה. אחת הדרכים המומלצות על מנת להגיע לכזו מסגרת, היא באמצעות ימי גיבוש, בהן יש פעילויות שונות, המסייעות לשמור על מורל גבוה וכן מעניקות לאנשים החברים בה הרגשה של אחווה מועילה וחסרת תחליף.

ימי גיבוש מהווים פתרון נפלא ואפקטיבי להשגת שני דברים חשובים בבת אחת. קודם כל, למטרת הנאה, התרעננות, חידוש אנרגיות ומצברים. יחד עם זאת, בימי גיבוש מקבלים הרבה יתרונות חשובים שיכולים להועיל לכל אדם בנפרד ולכל החברים גם יחד. זאת, מאחר ובמסגרת ימי הגיבוש מקפידים לעשות פעילויות חברתיות שונות, המאפשרות לאנשים לגלות עוד תכונות ומהוות הזדמנות להתקרב אחד אל השני.

אז מה עושים?

כיום, ישנם אינספור רעיונות מעולים ואפשרויות נפלאות לימי גיבוש לקבוצות וארגונים, כגון סדנאות יין, שוקולד, בישול ואפייה, טיולי ג'יפים ומסלולים רגליים בטבע, סיורי תרבות, הרצאות במגוון נושאים, ספורט אתגרי, ספא, מופעי סטנד אפ ועוד הרבה. חשוב להתאים את אופי הפעילות לצרכים והמטרות של יום הגיבוש ולמסגרת התקציב הנתונה. בנוסף, גם מסגרת הזמן העומדת לרשותכם משפיעה על בחירת יום הגיבוש. ההמלצה היא לנסות לשלב במהלך היום פעילויות איכותיות וחווייתיות כמה שיותר, שייזכרו לעוד הרבה זמן.

כמו כן, ניתן ואף כדאי מאוד לשתף חלק מחברי הקבוצה או הארגון במלאכת ההוצאה לפועל של יום הגיבוש ובהחלטה על אופי היום הרצוי, סוג הפעילויות המועדף וכדומה. יש לזכור, כי מטרת יום הגיבוש היא ליצור יום איכותי, מוצלח ומהנה עבור רוב החברים.

המאמר באדיבות עמים וטעמים  https://www.el-carmel.com/