ביום הבחירות העיר אותי התינוקי בחמש וחצי בבוקר. למרות שיחות מעמיקות איתו בערב שלפני, והדגשת העובדה שזכינו בשבתון משום מקום באמצע שבוע, באין חגים קרובים באופק - הפעוט שלי לא ממש התרצה, והקיץ כהרגלו לפני השמש.

מנהיגים שאפשר לשאת אליהם עיניים. צילום המחשה: שאטרסטוק

כך יצא שכבר בשבע בבוקר הצטיידנו בתעודת זהות ובעוגיית פתי בר, ויצאנו לטיול זוגי בדרך לקלפי, באולם המופעים הקטן והחביב שבקיבוצי.

בדרך קצת התנדנדנו - גם בשאלה למי נצביע וגם בנדנדה שבגן השעשועים. מצד אחד, אבא שלי אמר לי שהוא מצביע לבחורה, כי בכל מקרה אישה עדיפה על גבר. אי אפשר שלא להסכים עם קביעה זו.

מצד אחר, להצביע לאישה רק כי היא אישה - זה מעשה אנטי־פמיניסטי שאינו מתאים לי. להצביע לאישה כי היא תותחית וראויה, זה כבר מתאים לי הרבה יותר!
האמת? מה שהכי חשוב לי הפעם זה שהנבחרים שלי יעשו הכל כדי לא להקים שדה תעופה בדשא שליד הבית. מצידי שיהיו מכל ג'נדר שהוא.

בהגיעי לקלפי בדיוק נרדם הקטנצ'יק בעגלול, ובזאת הביע את עמדתו הברורה כלפי כל העניין. ניגשתי לקלפי ונשאתי תפילה קטנה שהעמק שלי יישאר ירוק - יותר מזה אנחנו לא צריכים.

אבל בכל זאת, משהו על הכוח הנשי בבחירות הפעם. אור קטן של תקווה ניצת בי כששמעתי את ד"ר עליזה בלוך, המנצחת הגדולה והמפתיעה בבית שמש. תקשיבו לי טוב, אם היא מייצגת קול נשי/ דתי/ אנושי - דיינו. גם עינת קליש־רותם, האדריכלית מחיפה, מעוררת עניין גדול בעיר, והגיע הזמן שיתעורר שם עניין, ולא רק בגלל ריבוי הזיהום באוויר שם.

אני לא פוליטיקאית בכלל, ורוב הזמן גם לא פוליטיקלי־קורקט, ובטח שלא מבינה גדולה בפוליטיקה - לא במקומית ולא במדינית (וחלילה לי מלהתעסק בזו העולמית). אבל כמו רוב האנשים, אני רק רוצה אנשים שמנהיגותם היא הדרך לייצר כאן משהו טוב יותר, ולא המטרה.

נבחרים כאלה, שכמו המנהיגים של פעם, גם אם לא מסכימים איתם כל כך, לכל הפחות אפשר לשאת אליהם עיניים. אנשים שעניינם יהיה לשמור על ציוץ הציפורים בבוקר, ולא לצייץ בטוויטר כמו מתבגר בן 14 שגילה את המקלדת. בא לי להאמין לאדם שמבטיח לי שיעשה הכל כדי שיהיה לבן שלי עתיד טוב יותר, ושבאמת יעשה כל שביכולתו.

ובכלל הכי התרגשתי בבחירות למועצת התלמידים בכיתה שאני מחנכת, כשהילד שנבחר פקח עיניים גדולות וטהורות ואמר, "ההורים שלי לא יאמינו!" ועל פניו היתה נהרת אושר של ילד שממש מאמין שהוא יצליח להאריך את ההפסקה הגדולה, כפי שהציע במצע הבחירות שלו. תכלס? יש לו סיכוי. כל המורות יצביעו בעד.