אני רן שוסטרמן, בן מושב לימן, חקלאי, עובד אדמה ואיש התיישבות העובדת. בן 45, נשוי + 3. זוכה פרס "המנהיגות הצעירה" לשנת 2018 של ועידת ישראל לחקלאות בירושלים.  חבר הנהלת מועצת הצמחים, חבר מזכירות בשולחן הבננות וכן בארגון מגדלי הפירות, מנהל הועדה החקלאית במועצה האזורית מטה אשר. ממקימי "חוג גליל מערבי" ומשמש כיו"ר החוג במפלגת העבודה. ממקימי עמותת "בארצנו" – עמותת ההתיישבות של בוגרי מועצת המכינות הקדם צבאיות ומשמש כמקשר ומלווה בארגון. פעיל בענייני סביבה מקומיים - צדק חברתי וצדק סביבתי. בעל תואר הנדסאי תעשיה וניהול ותואר ראשון במנהל עסקים.

אני מגיע ממשפחה של חקלאים ולכן כשאני אומר שחייבים לעשות מעשה בקיבוצים, במושבים, בחקלאות ובהתיישבות העובדת, אני מבין מה אני אומר.

רן שוסטרמן. צילום: גיל נחושתן

בואו נדבר רגע על הוותמ"ל והארכת החוק. למעשה הממשלה הנוכחית עשתה כאן עוול. עוול לכל השטחים הירוקים והחקלאיים. עוול לבנים ולבנות החוזרים שלנו. המשמעות של הפקעת הקרקע היא איומה עבור כולנו. הארכת חוק הוותמ"ל פוגעת קשות בהתיישבות העובדת! ועוד לא התחלתי לדבר על אפשרויות תעסוקה וחינוך לבנים החוזרים. יש כאן הרבה לתקן!

כחקלאי אני לא מפסיק לחשוב על מאבק החקלאים שאני הייתי מראשיו.
10  שנים מנסים לחוקק את חוק החקלאות, ללא הצלחה. עוד משהו משמעותי שצריך לשנות! יש לי מצע שלם שמדבר על חקלאות ועל החוקים שצריך להעביר כאן ובין הנושאים: לייצג את המרחב הכפרי בכנסת ה – 21.  להתרכז בהתיישבות המושבית והקהילתית, לסייע למערכת הקיבוצית המאורגנת.  שמירת הקרקעות החקלאיות וקרקעות המדינה בכלל, באזור מרכז הארץ ובאזורי הפריפריה הגיאוגרפית, אלחם במאבקים סביבתיים נגד השחתות הטבע כמו: שדה התעופה בעמק יזרעאל, הקמת מפעל התפלה בגליל המערבי ועוד...

אני כאן כי אני דוגל בחינוך, ערכים, ציונות, חקלאות, התיישבות וכבוד לאדם ואלה בדיוק הערכים שאני עומד לקדם ברגע שאבחר לכנסת.

אני זוכה לתמיכה מקיר לקיר בפריימריז של מפלגת העבודה לכנסת הקרובה ובין תומכיי הבולטים: אבי גבאי - יו"ר המפלגה, ניר מאיר - מזכ"ל התנועה הקיבוצית, דני עטר - יו"ר קק"ל, גם עמית יפרח היועץ המשפטי של תנועת המושבים ויו"ר אגף הקרקעות ועוד רבים וטובים.

חייבים נציג חקלאי אחד בכנסת! אני רן שוסטרמן, יודע מאין אני בא ולאן אני הולך. ואני מזמין אתכם לקרוא בעיון את המצע ההתיישבותי והחקלאי שאני מציע  http://bit.ly/2RBHj4D.