מחר (שני) ייערך הפריימריז במפלגת העבודה וכ-80 קלפיות ייפרסו ברחבי הארץ. אך אף על פי שבאזור ים המלח ישנם לא מעט מתפקדים של המפלגה, הוחלט שלא להציב קלפי באף אחד מיישובי האזור. כך נוצר מצב שהקלפי קרובה ביותר נמצאת בירושלים או בערד. מרחק של שעת נסיעה לפחות. 

ח"כ איציק שמולי, שגר בקיבוץ עין גדי במשך השנה האחרונה - ועבר לגור במושב קרוב יותר לירושלים, נשאר מחובר לאנשים בקיבוץ ולאזור כולו. לנוכח העיוות שנוצר עבור תושבי האזור, הוא הגיש עתירה שמבקשת להציב קלפי גם באזור ים המלח, ונעתר. 

ח"כ שמולי בירך את הנהלת המפלגה על קבלת הערעור שהגיש ואמר: "מפלגת העבודה היא מי שיישבה את אזור ים המלח. תושבי עין גדי ויישובי הסביבה הם בשר מבשרה של מפלגת העבודה ובוודאי שאינם צריכים להיענש על כך שהחליטו ליישב את הארץ באזורים המאתגרים ביותר. חלק מהעבודה הרבה שלי למען ההתיישבות בא לידי ביטוי גם במאמץ שתהיה קלפי קרובה יותר למקום מגוריהם, זאת על מנת שתתאפשר להם ההצבעה בפריימריז של המפלגה.

בקלפיות יצביעו כ־60 אלף חברי המפלגה, כ־7,000 מתוכם התפקדו במחוז הקיבוצים. הקלפיות בקיבוצים הן ניידות, ויהיו פתוחות ארבע שעות בלבד. חברי המחוז המשתייכים לקיבוצים שאין בהם קלפי, יוכלו להצביע בקיבוצים שכנים או בעיר הקרובה.

איציק שמולי. קיבוצניקים אינם צריכים להיענש על כך שהחליטו ליישב את הארץ באזורים המאתגרים ביותר