הבחירות לכנסת ה-22 הסתיימו, וכעת מתרכזים בספירת הקולות. מהמספרים (נכון לעכשיו) שוב ברור שהפלונטר הפוליטי רחוק מלהיפתר. בינתיים, אפשר לבדוק כאן איך הצביעו אצלכם בקיבוץ.

מצביעים בטירת צבי. תמיכה גבוהה גבוהה בימינה | צילום: דוד דדה עינב

מהנתונים שנספרו עד כה מתברר כי רוב חברי וחברות הקיבוצים נתנו שוב את מירב קולותיהם למפלגת כחול-לבן. כך למשל בגבעת ברנר הצביעו 52% לטובת מפלגתם של בני גנץ ויאיר לפיד. בקיבוצים רבים אחרים היו התוצאות דומות ברמת התמיכה בכחול-לבן: חנתון - 46%, דגניה א' - 53%, שמרת - 43%, רמת יוחנן - 55%, מסדה - 60%. הגדילו לעשות חברי וחברות דברת שהעניקו לגנץ "ניצחון" עם 67% מהקולות שם.

וכן, היו עדיין קיבוצים שנותרו "נאמנים" למפלגות השמאל הוותיקות. בגן שמואל הצביעו 45% למחנה הדמוקרטי - יציר הכלאיים של מרצ, סתיו שפיר ואהוד ברק. במצר נתנו מחצית מהמצביעים את קולותיהם למפלגה זו. 

קיבוץ רשפים. התמיכה בעבודה נשחקה. צילום: אפי שריר

העבודה, שרבים הזהירו כי היא עלולה לא לעבור את אחוז החסימה שמרה על כוחה נכון לתוצאות האמת המעודכנות. למרות שהייתה מזוהה יותר מכל עם ההתיישבות העובדת ועם הקיבוצים, נראה שהקיבוצים כבר לא מזדהים איתה. התוצאות מלמדות כי ברוב הקיבוצים היו פתקי "אמת" שניים לכחול-לבן. כך למשל בחפציבה - העבודה-גשר עם 18% במקום השני מול 49% לכחול-לבן. בגבים - 27% לפרץ ולוי-אבקסיס, מול 45% לגנץ ולפיד. 

וכמובן כמו ברוב מערכות הבחירות, היו קיבוצי הקיבוץ הדתי ה"מעוזים" של הימין. בטירת צבי נתנו 55% מהמצביעים את קולותיהם למפלגת ימינה, ובסעד - 46%. במירב היה זה ניצחון מוחץ לימינה עם 74%, ובמקום השני סיים הליכוד של בנימין נתניהו שם הם יכולים להתנחם שזכו ב-13%.  

עוד נתונים - מתעדכנים בזמן אמת - כאן.