ירון רוזנטל, חבר קיבוץ כפר עציון ואיש חינוך המנהל היום את בית ספר שדה כפר עציון, הודיע על כוונתו להתמודד לראשות המועצה האזורית גוש עציון המונה 18 יישובים.

"לקיים חברת מופת". רוזנטל, צילום: אלבום פרטי

גם שלמה נאמן, תושב כרמי צור וראש המועצה המכהן מאז פברואר 2016, הודיע על רצונו להתמודד בשנית על התפקיד. ככל הידוע שוקל גם משה סוויל, תושב תקוע, להכריז על התמודדות בבחירות שייערכו בחודש אוקטובר.

רוזנטל (41), נשוי ואב לשניים, נולד והתחנך בקיבוץ כפר עציון. הוא שירת בסיירת צנחנים ומאז 2002 מנהל את בית הספר, שהרחיב תחת ידיו את פעילותו בכ-50 אחוזים והוביל את ענף התיירות בגוש עציון המגיע היום לכחצי מיליון תיירים בשנה.

רוזנטל גם דאג ליצירת שיתופי פעולה עם גופי חינוך שונים כדי לקדם את הנחלת המורשת של הגוש. בתקופה של מתיחות ביטחונית שימש כאיש ההסברה של גוש עציון, והוביל את המאבק בגדר ההפרדה. בנוסף ניצח על קמפיין ציבורי שנחל הצלחה, להובלת המדינה להשקעה בהקמת צימרים ומלונות באזור.

רוזנטל היה זה שיזם את החקיקה בכנסת של "חוק המורות החיילות", בעקבותיו  חזרו מורות חיילות לשרת בבתי ספר שדה ברחבי הארץ.

"אני יוצא למסע הזה עם חבורה מיוחדת שמאמינה באפשרות להפוך את גוש עציון למקום טוב יותר לחיות בו, ושואפת לקיים בו חברת מופת", אמר רוזנטל המקווה לנצח בבחירות הקרובות לאחר שבמערכת הבחירות הקודמת שקל להתמודד וויתר בסופו של דבר.