מחווה מרגשת בבארות יצחק לעשרות החיילים הבודדים שפקדו את הקיבוץ הדתי מחבל מודיעין ב-50 השנים האחרונות מאז החל במשימת האימוץ.

מסורת שממשיכה גם היום. מתוך המפגש, צילום: באדיבות בארות יצחק

תחת הכותרת "בארות יצחק מצדיע ל-50 שנות אימוץ חיילים בודדים" יצא לדרך בחודשים האחרונים מבצע לאיתור כ-200 חיילים – מספר שווה ערך ל-80 אחוזים מכלל המאומצים שהגיעו מחו"ל לשרת בצה"ל.

לפני ימים אחדים התקבצו כ-100 מהחיילים לשעבר, שחלקם אף הגיעו במיוחד לשם כך מחו"ל, ונפגשו עם המשפחות המאמצות מתקופת שהייתם בקיבוץ הדתי.

בנוסף נערך להם סיור ברחבי הקיבוץ והוקרנה מצגת שתיעדה את החיילים הבודדים אז והיום, כשהם כבר בעלי משפחות וחלקם הגדול סבים וסבתות. גם היום ממשיכה מסורת האימוץ במסגרתה שוהים 32 חיילים בודדים מכל רחבי העולם בקיבוץ במסגרת תוכנית "רעות לחיילים בודדים".

ה"חייל" הוותיק ביותר שלקח חלק באירוע היה פרדי אדן, שהתגייס ב-1975 לחטיבת הצנחנים. אדן נשאר להתגורר בבארות יצחק ואף הקים במקום משפחה. היום הוא מלווה את החיילים הבודדים בקיבוצו, והיה שותף לארגון האירוע.

בין החיילים המאומצים אז היו גם סגן שגריר ישראל בארה"ב, סוכן שחקני כדורגל, ראש האגף לעלייה של הסוכנות היהודית בצרפת, קצינים בקבע, חוקר במשטרת ישראל, עובדים במשרד ראש הממשלה, רבנים ומרצים באקדמיה ועוד.

בתום הסעודה המשותפת נערכה תוכנית חגיגית, במסגרתה נאמו מזכ"ל תנועת הקיבוץ הדתי אמיתי פורת וראש מועצת חבל מודיעין שמעון סוסן. צביקה לוי, אבי החיילים הבודדים וחתן פרס ישראל למפעל חיים, שלח ברכה מוקלטת עקב מצבו הבריאותי.

סיפור מרגש במיוחד היה זה של ג'ייקוב פורטמן, שהיה חייל בודד בשנים 2014-2012 ושירת בחטיבת הצנחנים. הוא השתתף במבצעי "שובו בנים" ו"צוק איתן" וסיפר על מפגש שהיה לו עם משפחתו של נפתלי פרנקל, אחד משלושת הנערים שנחטפו בגוש עציון ביוני 2014 ונרצחו באותו לילה.