מאות משתתפים מרחבי העמק הגיעו אמש לערב הנעילה של פסטיבל המעיינות השמיני בשדה אליהו. הפסטיבל, תוצאה של ארגון משותף עם המועצה הדתית, הציע לאלפי מבקרים במהלך השבוע האחרון שורה ארוכה של אירועים.

הנאה לכולם. הפסטיבל, צילום: דוברות עמק המעיינות

הייחודיות של הפסטיבל היא בשיתופי הפעולה הרבים שמתרחשים עם היישובים ותושבי העמק, ועם אתרי התיירות. אלה שותפים להכנות, מארחים ולוקחים חלק בתכנון ובביצוע האירועים לאורך כל חוה"מ סוכות.

הפעם נפתח הפסטיבל במסיבת ריקודים ישראלית ברשפים אותה הובילה הזמרת שרון חזיז. לאחריה התקיים ערב מחולות בהובלת המרקידים דרור דוידי וישראל שבתאי. מאות רוקדים מהעמק ומהאזור הגיעו לאמפי דשא בגן השלושה לערב שנמשך מעל לשלוש שעות.

ההפקה המיוחדת "הכי ישראלי אחי" פתחה את מופעי הפסטיבל. לאחר חודשים ארוכים של הכנות וחזרות עלו לבמה בזה אחר זה אילנית, שלומית אהרון, חיים משה, דביר בנדק, אורי בנאי, לירון לב, רינת עימנואל, שירה כץ, חבורות ומקהלות מהעמק לערב מרגש שכולו מחווה לזמר הישראלי לדורותיו, אותו הנחו האחים עוזי וחיים אסנר.

בימים שלאחר מכן התארחו אמיר דדון, נתן גושן ויהורם גאון בשני ערבים מרגשים וסוחפים נוספים אף הם בקימרון.

בנוה איתן התקיים יריד יוצרים ואמנים שהפעילו את הקהל הרב בפעילויות יצירה חדשות ומגוונות, ובירדנה התקיים משחק אינטראקטיבי בשיתוף רשות ניקוז ירדן דרומי לאורך הירדן ומספר נקודות בישוב.

במושבה מנחמיה התקיים בוקר ישראלי בחורשה שליד מוזיאון בית הרופא, שהביא את סיפורה של המושבה בהנחיית דודו אלהרר ובהשתתפות רינת עימנואל, זמרת ותושבת מנחמיה, סוזאן ביטון, מנחם בן צבי ונוספים שהביאו את סיפורה של מנחמיה מנקודת מבטם האישית.

"פסטיבל המעיינות, שהפך כבר למסורת, משאיר את תושבי העמק באזור במהלך חוה"מ סוכות ומביא אורחים רבים אל העמק, שנהנים מאתרי התיירות הנפלאים והמגוונים שלנו ומהפעילות התרבותית הייחודית המתרחשת לאורך כל השבוע ברחבי העמק", אמרו במועצת עמק המעיינות.

"זוהי הזדמנות נפלאה גם לישובים הקולטים שלנו לפתוח את שעריהם למשפחות המתעניינות בקליטה, מגיעות לעמק וחשות את הרוח המשפחתית, את גאוות היחידה ואת העשייה הרבה המתרחשת כאן.

"אנו שמחים וגאים בפסטיבל המעיינות שהפך להיות חלק מהפסטיבלים המיוחדים בישראל, ומודים לצוותים הרבים ולכל השותפים אשר עמלו חודשים רבים על התוכנית ועל שבוע מלא ביצירה מקורית ובתרבות".