ילדי גן רקפת בקיבוץ עין גב לקחו חלק בטיסה מיוחדת של אל על, שכללה את כל השלבים, כולל האוכל והמשחקים, שמחולקים בטיסות השונות. כל זאת למרות שלא יצאו מפתח הגן הממוזג לחום המהביל של העמק.

"הילדים מאוד התרגשו". בריל בגן רקפת, צילום: עינת בריל-ליפשיץ

נועם בריל, מנהל טיסה ותיק בשנות ה-40 לחייו, מי שהיה בעצמו ילד באותו גן קיבוצי והיום מתגורר בנס ציונה, הפיק והנחה את האירוע.

אחותו של נועם, עינת בריל-ליפשיץ, שבתה אלה לומדת בגן, פנתה אליו בבקשה לבצע את הטיסה הווירטואלית שדומות לה כבר ביצע בעבר לאחיינים הנוספים שלו.

"פרט לעלייה הפיזית למטוס עברתי עם הילדים את כל שלבי הבידוק, חלוקת הכרטיסים, הישיבה וכיסוי העיניים לפני השינה, וגם הראיתי להם איך נראה המזון. הם קיבלו הסבר על המטוסים השונים, על היעדים אליהם אנחנו טסים, ולבסוף קיבלו תעודה שמעידה כי אכן טסו במטוס", סיפר בריל.

איך התפנית ליום הזה בעיצומה של העונה הבוערת בנתב"ג?

"אשתי ואם ילדיי גם מנהלת טיסה, וכשהיא בעבודה אני עם הילדים. היא טסה לניו יורק וכשתחזור בשלישי אני אטוס ללונדון. ביום רביעי השבוע נטוס כולנו עם הילדים, שילוב של עבודה וחופש, לסין".

מה שעשית לילדי הקיבוץ אתה עושה גם בגנים אחרים?

"כמובן, ובעיקר לאחיינים ולילדים שלי. הדיילים ומנהלי הטיסות באל על כבר יודעים שיש לי ערכות מסודרות שאני אוסף בטיסות לפני שיושלכו לפח, והם החלו לעשות זאת בגנים של ילדיהם או האחיינים שלהם".

איך היו התגובות בגן רקפת?

"הילדים מאוד התרגשו וההורים באו אליי בטענות שהקטנים רוצים כבר לטוס אל על. יש כמה שכבר טסו בעבר, ועבור מי שלא מחוץ לגן רקפת יש מטוס ישן שהם יכולים לעלות עליו ולהרגיש כמו בטיסה. כשאני מעביר את ההפעלה בגנים בעיר אז מרבית הילדים כבר אומרים שיצא להם לטוס. בקיבוץ זה קורה פחות".