בית הספר הרב תחומי עמל עמק חרוד ציין את סוף שנת הלימודים בשלל פעילויות, ששיאם בשני אירועים שהתקיימו יום אחר יום ואפשרו לכל 1,200 התלמידים להיפרד כיאות ממחזור י"ב.

מובילי המדינה בשנים הבאות. טקס הסיום, צילום: אלון גרזון

בטקס הסיום המסורתי הועבר אחר כבוד "דגל הובלת ביה"ס", שנמסר מטעמם של 210 בוגרים ובוגרות מחזור פא' לתלמידי י"א. בתום הטקס הוקרן סרטון המציין את אירועי השנה שחלפה, וחולקו תעודות סיום השנה בכיתות.

מופע הסיום של כיתה י"ב היה מלא בהומור שנגע בהווי של תלמידי השכבה. הוא התייחס, בין היתר, לזכייה המרגשת של ביה"ס בליגת התיכונים (כדורסל), להעתקות ולפיקוח של "המבוגרים", לרישיון הנהיגה הנכסף ולמיונים המפרכים והמופרחים לשנת השירות בתק"צ.

אירועי סוף השנה חנכו גם את המגרש המשולב החדש, שבנייתו הושלמה בימים האחרונים. הקהל הרב שהגיע לא התעלם והגיב בהתפעלות לתוצאות המוצלחות שנראו ביציעים בשולי המגרש.

בפרק זמן של שלושה חודשים בלבד נוספו עוד 10 שורות לשלוש הקיימות בטריבונות, ויצרו מקומות ישיבה נוחים ומסודרים היכולים להכיל למעלה מ-1,300 צופים.

מדובר בפרויקט מושקע שכלל גם הצבת תאורה חדשה הודות להשקעה משותפת של המועצה ורשת "עמל". על העבודה בפועל היתה אחראית חברת "מחפרון העמקים".

אירועי סוף שנה כללו גם יום כיף בבריכה, ביקור בתאטרון "הבימה" בת"א, סדנאות וטיולים ועוד. ראש המועצה, עובד נור, היה אורח הכבוד באירוע, ושיבח בדבריו את המעשה החינוכי המוצלח והמבורך במוסדות החינוך בגלבוע לאורך כל השנה, תוך שהוא הדגיש את העשייה של בתיה"ס עמק-חרוד לחיזוק הקהילה. עוד נכחו באירועים ראש מינהל החינוך, יאיר ילובסקי, וצוותי החינוך של בית הספר.

לילך שטיין, מנהלת ביה"ס, פנתה בדבריה בעיקר למסיימי כיתה י"ב ואמרה: "בסיומן של שש שנים בביה"ס אנו רואים לפנינו את הנערים והנערות ברוכי כישרונות מכל הסוגים, ורק חושבים כמה שאנו מאמינים בכם.

"אתם תהיו אלו שיובילו את מדינת ישראל בשנים הבאות בכל התחומים. אין ספק שבכל מקום בו תהיו, יהיו נוכחים גם הערכים שקיבלתם ברב תחומי עמק חרוד: צדק חברתי, עזרה לזולת וחתירה מתמדת למצוינות".

"תודה אחרונה לכם ההורים", סיכמה שטיין. "על הלווי, התמיכה ההכוונה של ילדיכם. ועל השותפות האמיתית אתנו לאורך כל הדרך".