חברי קיבוצים מהגלבוע, בני משפחה ואורחים רבים, הגיעו לחגוג את טקסי הבאת הביכורים במועצה על פי מיטב המסורת החקלאית של המרחב הכפרי שכללו את הצגת תנועת הענפים החקלאיים ואחרים, תצוגת כלים חקלאיים ועוד.

מסורת מרגשת. שבועות בגלבוע, צילום: דוד (דדה) עינב

גם בבתי הספר היסודיים בגלבוע ציינו את חג השבועות על פי מיטב המסורת ההתיישבותית, ובוגרי כיתות א' יצאו במחולות, נשאו ביכורים וזימרו את זמירות הארץ.

מסורת מרגשת נוספת שגונבת את ההצגה בכל פעם מחדש, היא הצגת התינוקות שנולדו בגלבוע בשנה החולפת. לקול צהלות הקהל עלו ההורים על הבמה והציגו בגאווה רבה את התינוקות.

"בחג השבועות באים לידי ביטוי מרכיבים המעצבים את קהילות הגלבוע כשילוב הדורות, והקשר לאדמה ולטבע", אמר ראש מועצת הגלבוע עובד נור. "לא בכדי קיים קשר מהותי בין חג מתן תורה וחג הביכורים, ואנו בגלבוע משמרים מורשת זו כשהאמונה היא בלבנו והחקלאות היא מקור חיינו".

נור ביקש לייחד את דבריו למצוקת החקלאים הנוכחית ואמר "החג הזה הוא חג החקלאות, ומהווה הזדמנות עבורנו להודות ולחזק את ידיהם של החקלאים, בעיקר לנוכח הטרור החקלאי באזורנו.

"מדובר באיום על ריבונות המדינה במרחב הכפרי, ולא בבעיה של גניבת רכוש פרטי. זו מגמה חמורה המנצלת חולשה וחוסר אכיפה, ולכן גם היום אסור לנו לשכוח את החקלאים ואת צרכיהם".

לצד המופעים המסורתיים התקיימו גם מופעים שביקשו לשעשע בדרך אחרת את הציבור. השנה היה אלה נציגי המחצבה בקיבוץ בית אלפא, שיצרו מיצג שכלל ארבעה טרקטורים שונים (שופלים), שכל אחד ייצג את אחת מהמדינות: ישראל, אירן, רוסיה וארה"ב.

יחד עם תמונות המנהיגים ולצלילים המוכרים מהסרטים "מלחמת הכוכבים" "ורוקי", יצרו השופלים מופע שתיאר את האירועים בגבול הצפוני בחצי שנה האחרונה.

אלפי האורחים שהגיעו לגלבוע לקחו חלק גם בשפע הפעילויות, הסדנאות והאטרקציות באזור: רכיבה על סוסים, מסלולי אופני שטח, כדורים פורחים ומצנחי רחיפה, טיולי ג'יפים ועוד.