ילדי סעד מתנועת הקיבוץ הדתי, יפריחו היום (חמישי) בשעה 17:00 250 עפיפונים משדה החיטה הצמוד לשטח שנשרף לאחרונה מעפיפון תבערה שנשלח לאזור מרצועת עזה.

כל החיטה נשרפה. הנזק של עפיפוני התבערה, צילום: כרמל הלפרין

"אנחנו מקיימים בכל שנה לקראת חג השבועות טקס ביכורים, אלא שהשנה השדה שלנו ספג פגיעה קשה מעפיפון תבערה ששרף את כל החיטה", הסבירו בקיבוץ. "לכן החלטנו שבמקום שיש עפיפון של שנאה, יהיה גם עפיפון של שלום ואהבה".

עוד הסבירו בקיבוץ כי בקרב הילדים נוצר בשבועות האחרונים הקשר שלילי סביב העפיפונים, ולכן הוחלט להעניק לכל ילד דווקא עפיפון של שלום.

בתחילת השבוע נכתב בעמוד הפייסבוק של הקיבוץ כי נדרשת כמות רבה של עפיפונים, ובסיוע של תנועת הקיבוץ הדתי נמצא תורם מצפון הארץ שהעביר את המצרך המבוקש בעלות סמלית.

"ילדי הקיבוץ יקבלו את העפיפונים, יציירו עליהם ציורי שלום ונעיף אותם. אנחנו בסך הכול רוצים לחיות כאן בשלווה. החיים בנגב מקסימים ואנחנו רוצים שהם ימשיכו להישאר כאלו", סיכמו החברים.

אפרת שלומי, מנהלת החינוך החברתי בקיבוץ, אמרה כי בתוך שעות ספורות הגיעו לידיה לא מעט בקשות של אנשים שרצו לתרום.

"התרגשנו מהתגובות, מהשיתופים ומהתרומות. התחושה שהעם איתנו מחזקת את עמידתנו כאן בשגרה ובחירום. בהזדמנות זו אנו שולחים תודה לחיילי צה"ל ולמנהיגים, שעושים לילות כימים לאפשר לנו להמשיך לנהל חיי שגרה בביטחון", סיכמה שלומי.