בשבועות ייצא לדרך זו השנה ה-18 ברציפות אירוע הדגל של המועצה האזורית עמק יזרעאל – פסטיבל חלב ודבש, שבו יתארחו מופעים מוזיקליים של מיטב היוצרים והמבצעים, לצד פעילויות מגוונת באתרי התיירות החקלאית.

גם חגיגת מחול תהיה שם. מתכוננים לפסטיבל, צילום: ענת חרמוני

במופע המרכזי "לילה של כוכבים" יחזור שלום חנוך לתחנות המוזיקליות של חייו, ויארח את מתי כספי, את קרולינה ואת דנה ברגר. הסופר ואיש העמק מאיר שלו יחגוג יום הולדת 70, ויציין גם 30 שנה לספרו "רומן רוסי" בערב מיוחד לכבודו.

את הפסטיבל יחתום מופע של נצ'י נצ', שהפך בשנים האחרונות לאחד ממובילי סצנת הראפ הישראלית. עוד בפסטיבל: "הגרובטרון" במסיבה עברית, חגיגת מחול יזרעאלי, מופע קרקס מוזיקלי, ערב שירה בציבור עם "הגרשונים", שם טוב לוי והרכבי בית האמנויות ועוד.

גם באתרי התיירות בעמק יזרעאל יחכו למבקרים שפע פעילויות וסיורים: טקס שבועות כמיטב המסורת במוזיאון העמק, "שוק העמק ברכבת" של תוצרת חקלאי העמק עם דוכני מזון, ירקות, שמן זית, פרחים, גבינות, יין ווינטג', לצד תערוכת טרקטורים, חגיגת שבועות במוזיאון עין דור ועוד.

בנוסף יתקיימו במהלך ימי הפסטיבל פעילויות במרכזי המבקרים, ביקבים, באטרקציות ובפעילויות האתגרים באזור. פרטים על כל פעילויות פסטיבל "חלב ודבש" באתר המועצה האזורית עמק יזרעאל, או במוקד הפסטיבל: 04-6520734.