ביום חמישי ה-17.5, החל מהשעה 19:00, יתכנסו בפעם החמישית ברמות מנשה צוות תיקון שבועות לאור הכוכבים כשהשנה נבחר נושא ההמנון הלאומי – התקווה.

שיח קהילתי משמעותי. תיקון שבועות ברמות מנשה, צילום: זיו ברק

צוות התיקון, המורכב מקבוצה גדולה של תושבי מועצת מגידו, ניסה לרדת לעומקם של המשמעויות השונות ושאל את השאלות מהי תקווה כיום? והאם לכולם בארץ יש תקווה?

הרצאת הפתיחה בערב תהיה של רחלי שפרכר פרנקל, אמו של יעקב נפתלי, אחד משלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בחודש יוני 2014. שפרכר פרנקל היא מרצה לתלמוד ולהלכה, שבחרה להיות חלק מיוזמת יום האחדות.

"בעשורים האחרונים ישנה פריחה גדולה בעולם תלמוד התורה של נשים. מה שהיה שטח גברי בלבד פתוח היום לכל מי שחשקה נפשה בתורה: תנ"ך, תלמוד, הלכה, פילוסופיה יהודית, חסידות ועוד", היא סיפרה.

"למה אני שם? בעיקר כי אני אוהבת את זה. נדמה לי שלימוד הוא דבר מאד בסיסי בזהות של כל אדם יהודי. לי בתור אדם דתי זה כמעט חובק כל. יש לי עוד הרבה מקורות השראה וזהות והתייחסות, אבל שום דבר לא מגדיר אותי ומחייב אותי כמו העיסוק בתורה".

במקביל יתקיימו כמה וכמה סדנאות ומעגלי לימוד: "עין לציון צופיה" - ארבעה צלמים וקולנוען, תושבי מגידו, ישתפו בעינית של המצלמה. את הפאנל תלווה תערוכת צילומים של צלמים מרחבי המועצה.

"ולפאתי מזרח" - סדנה שתחשוף את הסיפור של חטופי תימן, המזרח והבלקן, גם מהזווית של אנשי מושב אליקים. "פנימה" - מעגל לימוד על חכמת הקבלה שבו הרב אור זוהר יחשוף את הרוח שמאחורי תורת הסוד.

יהל לינטרנרי ולילך גליל יחקרו את ההמנון הלאומי, כשמי שירצה לבדוק האם הוא יכול למצוא תוספת או תחליף ראוי, מוזמן לסדנת הכתיבה. לסיום ייערך מופע מוזיקלי, כשאומנים מרחבי מגידו בחרו שירים שמדברים אל ליבם בהובלת המפיק המוזיקלי ארנון רוזן.

"למה אני שם? כי אני אוהבת את זה". שפרכר פרנקל, צילום: דוברות מגידו

"אנחנו מאמינים שתיקון ליל שבועות, כפי שמתקיים ברמות מנשה ומופק בידי צוות מקסים של מתנדבים ופעילים, הוא הזדמנות מעולה לקיום מפגש חברתי, הכולל שיח קהילתי משמעותי ולימוד משותף עם אנשים מתוך המועצה ומחוצה לה", אמר נתי וירבה, מנהל מחלקת התרבות במגידו.

האירוע נתמך בידי המועצה האזורית מגידו, אגודת תושבי רמות מנשה והתנועה הרפורמית והכניסה חופשית. בשל העלויות הגבוהות של הערב תוצב בכניסה קופסה לתרומות.