בקונסרבטוריון יזרעאל-גלבוע (בית המוזיקה לשעבר) ייסדו מוסד תרבותי חדש בשם "פסטיבל האביב", שכלל חמישה מופעים שונים שהוצגו בפרק זמן של עשרה ימים.

מגוון כישרונות. פסטיבל האביב, צילום: דוברות הגלבוע

הפסטיבל נפתח בקונצרט המורים השנתי, שכלל מופע משולב של נגינת סולו, הרכבים קאמריים ואנסמבל משותף. במופע השני כיכבה להקת הכלייזמרבנד, שיצרה לעצמה שם בישראל ועומדת לצאת עתה לחו''ל זו הפעם השלישית.

נגני הכלייזמרבנד, חבורה מוכשרת של תשעה צעירים שבראשם עומד סטאס גברילוב, הופיעו פעמיים ברצף ב''דורות בגלבוע'' ובמועדון הג'אז היוקרתי ''הביט'' בחיפה. שני המופעים שימשו ניסוי מוצלח ללהקה בטרם צאתם למסע הופעות בארה''ב, שם זכו להצלחה וקיבלו תגובות טובות.

פסטיבל האביב המשיך בערב של מוזיקה חיה שהתקיים במועדון הגדול שבקיבוץ יזרעאל. היה זה מפגש של הרכבים שונים ולהקות בני הנוער המוזיקלי בקטעים של ג'אז, בלוז ורוק.

המופע הרביעי היה קונצרטינו מספר 8 שהתקיים באולם קונסרבטוריון יזרעאל-גלבוע. זהו הקונצרטינו החודשי הקבוע שנותן ביטוי לתלמידים בשלבים השונים של התקדמותם.

הפסטיבל המיוחד הסתיים במופע חגיגי שהתקיים אף הוא באולם של בית המוזיקה יזרעאל, וזכה לשם המחייב: ''בית המוסיקה מארח''. היה זה קונצרט של מוזיקה קלאסית בביצוע הכנרת דינה גויפלד ובליווי הפסנתרן איליה סנייסקי, הכולל מופע עשיר ביצירות מופת לכינור.

"יישר כוחם של קונסרבטוריון יזרעאל-גלבוע, הם פנינה תרבותית", אמרה גלית בר-גיל, מנהלת התרבות בגלבוע. "במשך שבוע וחצי נחשפו מאות מתושבי הגלבוע למגוון הכישרונות, הווירטואוזיות והרמה הגבוהה שהפגינו ההרכבים השונים של בית המוזיקה. זה תענוג לשמוע בני נוער כל כך מוכשרים, שלהם שפה משותפת כזאת ביניהם''.

"כמי שרואים שליחות בפעילותנו לקידום איכות החיים, ברור לנו שהתרבות היא מנוף אפקטיבי לחיזוק הקהילה ולהסרת המחיצות", סיכם עובד נור, ראש המועצה.

"מתבקש שנשען על הקונסרבטוריון המקומי בבואנו למסד אירוע תרבותי חדש. הקונסרבטוריון יזרעאל-גלבוע הינו מרכז מוסיקלי חינוכי מרכזי בגלבוע, ובאמצעות פסטיבל האביב התווסף נדבך חשוב נוסף לאקלים התרבותי הייחודי באזור".