כ-120 חברים וילדים, בני 4 עד 84, התכנסו בחדר האוכל של קיבוץ מעוז חיים כדי להקליט את השיר "בדרך אל האור" שכתב חיים חפר והולחן בידי קובי אושרת לאחר רציחתו של אמיל גרינצוויג. את השיר ביצעו בעבר צמד הדודאים.

היה מוצלח ומרגש. החזרות במעוז חיים, צילום: ירון כהן

ההפקה רבת המשתתפים הוקלטה בידי איש הסאונד, לשעבר חבר מעוז חיים, יובל זילברשטיין, ותועדה במסגרת הכנת קליפ בידי החבר אריה גינתון וליאור סרבסטין. המעבד המוזיקלי היה אילון אבירם.

ביום העצמאות ה-70 ייכללו הקליפ והשיר במופע החגיגי, כשהכוונה היא שמשתתפיו יעלו ויבצעו חלק ממנו חי על הבמה.

מפיקות ויוזמות האירוע המוזיקלי, שהושפע ממיזם השירה ההמוני "קולולם" (אחד כזה התקיים בחיפה בביצוע 3,000 נשים, גברים וילדים) הן טל הרמלין סולץ וסופי אביסרור.

"קראנו לזה בז'רגון המקומי 'קוללנו' וחיפשנו שיר שיש בו ביטוי למה שעברנו עד כה בקיבוץ ובמדינה", סיפרה סולץ. "לשמחתנו הגיעו להקלטה המקצועית שביצע יובל זילברשטיין אנשים ונשים, שחלקם הגדול לא שרו קודם לכן בשום מסגרת ובטח לא הופיעו באירועי הקיבוץ.

"אמרנו לכולם שמדובר בחוויה שיש לה חשיבות גדולה יותר מהתוצאה. ראשית כל שלחנו לניידים השונים קולות של השיר, וביקשנו מהחברים להתאמן עליהם. בשבוע שעבר נפגשנו למעין חזרה בת שעה אליה לא הגיעה כל המסה, ובשבת האחרונה כבר התכנסנו להקלטה ולהסרטה משעה 4 וחצי עד 6 בערב.

אוהבות  להפיק אירועים. סולץ (משמאל) ואביסרור, צילום: אריה גינתון

"היה ממש מוצלח ומרגש ואני מאמינה שגם ייצא מזה באירוע עצמו מופע יפה. סופי ואני אוהבות להפיק אירועים קיבוציים, אבל בלי ההתגייסות הזו של הציבור לא היינו מסוגלות לעשות זאת".