מספר שיא של צועדים לקח חלק בסוף השבוע האחרון בצעדת הגלבוע, כשבמהלך ימי שישי ושבת הגיעו קרוב ל-16 אלף איש לצעדה העממית המרכזית של ישראל.

שילוב של גוף ונפש, אהבת הארץ ונופיה. צועדים בגלבוע, צילום: מועצה אזורית הגלבוע

הצועדים ניצלו את מזג האוויר והשתתפו בצעדה הבינלאומית היחידה והוותיקה בישראל, שהתקיימה זו השנה ה-52 ביוזמת המועצה האזורית הגלבוע.

לאורך המסלולים השונים נהנו הצועדים משלל אטרקציות והפעלות, כשמעל כולם הנוף האביבי והפריחה בגלבוע.

הצעדה, על שם הרמטכ"ל רא"ל משה לוי, כללה שלושה מסלולים ברמות קושי משתנות: מסלול משפחתי באורך 6 ק"מ, מסלול עממי של 13 ק"מ ומסלול בינלאומי שבוצע לאורך 20 ק"מ מידי יום, ובסך הכול 40 ק"מ על פי התקנות הבינלאומיות המחייבות.

"מרגש ומשמח לראות את המוני בית ישראל מגיעים לגלבוע, צועדים וזוכים להצצה חטופה בכל העושר המגוון שיש לגלבוע להציע", אמר ראש המועצה עובד נור.

"יחד איתם ציינו את תחילת עונת האביב, ואין כמו הנוף מהגלבוע להרחיב את ליבו של אדם. את הדבר הזה השכילו להבין ותיקי הגלבוע, כשיצרו בישראל הצעירה פעילות ייחודית שכזו, צעדה המשלבת בין גוף ונפש, אהבת הארץ ונופיה".

הצעדה נפתחה כבר ביום שישי עם אלפי צועדים, מהם כ-1,700 ילדים מהגנים בגלבוע והסביבה. צעדת הגנים מתקיימת כחלק קוהרנטי מחזון החינוך בגלבוע, המקדש את שילוב ערכי הטבע בתכניות החינוכית של הגנים ובתי הספר באזור.

בשבת הגיעו לצעדה אלפים מרחבי הארץ, לרבות קבוצות צועדים במסגרת מאורגנת של גופים ומפעלים בולטים במשק, ו-217 צועדים ממדינות שונות ברחבי העולם, בהן גרמניה, אוסטריה, ליטא, אנגליה, צרפת והולנד.
השנה נשבר שיא כמותי, כשבמהלך היום השני לצעדה הפעילה המועצה למעלה מ-130 שאטלים לפסגת ההר.

"הצעדה הזו לא מתקיימת מעצמה", הבהיר נור. "מאחורי הקלעים פעלו עובדי המועצה במסירות רבה, תוך שירות הציבור בצורה המעוררת גאווה עצומה. תודה מיוחדת עם הרבה הערכה לסיוון גולדמן, מנהלת מרכזים קהילתיים, ולשלומי אייל, מנהל הספורט הרב תחומי שהפיקו וניצחו על כל התזמורת".