כ-7,000 מתנדבים בכ-70 מוקדים שונים פעלו במועצה האזורית מטה אשר במסגרת יום המעשים הטובים בסימן 70 שנה למדינה.

עושים קצת טוב ביום המעשים הטובים. צילום: RITVO PHOTOGRAPHY

בין הפעילויות אפשר לציין את פרויקט הקופסה הטובה - איסוף מזון לנזקקים בידי ילדי החוגים במתנ"ס לקראת חג הפסח, יריד יד שנייה לטובת סטודנטיות במצוקה בהובלה וביוזמה של קבוצת "נשים מבשלות דיאלוג" בשיתוף מרכז הצעירים של המועצה.

שיפוץ מגורי החיילים הבודדים ביחיעם, בהובלה וביוזמה של משטרת נהריה ויחידת ההתנדבות הרשותית, מפעל אלביט איקלון, שהגיע עם כ-100 עובדים לפעילויות שונות בבית הספר חורשה לילדים עם אוטיזם בעין המפרץ.

עובדי מפעל מילוטל התנדבו במתנ"ס בערמשה וביצעו פעילות של שיפוץ, צביעה וגינון. עובדי המועצה והמתנ"ס התנדבו במגוון מוקדים בהם: אצולת העמק, בית אבות סיעודי בבית העמק; בית הספר מיתר, בית ספר לחינוך מיוחד בבוסתן הגליל; מרכז אלומה במצובה - הוסטל לבוגרים; קשר אדמה בבוסתן הגליל - הוסטל לבוגרים; בי"ס חורשה.

"אנחנו שמחים מאד להתגייס לטובת יום המעשים הטובים בהובלת לירז נפגי, מנהלת יחידת ההתנדבות שלנו", אמר יורם ישראלי, ראש מועצת מטה אשר. "כבכל שנה, גם הפעם התנדבו עובדי המועצה והמתנ"ס, ארגונים ומפעלים מהאזור ותושבים רבים, במגוון מוקדים וחזרו נרגשים מהיכולת לעשות קצת טוב".

קארן הלוי, אחראית החיילים הבודדים בקיבוץ יחיעם, כתבה למתנדבים הרבים שלקחו חלק במבצע: "אני רוצה להודות לכולכם על האכפתיות, על הנתינה ועל האהבה שהרעפתם עלינו.

"לא מובן מאליו להשקיע כל כך הרבה מאמץ. הפכתם את יום המעשים הטובים לחודש המעשים הטובים והרמתם פרויקט מטורף. אני שמחה שהחיילים שלי סוף סוף חיים בסביבה שמגיעה להם".

פעילות השיא שהפכה למסורת, מרוץ "לרוץ ברוח טובה", יתקיים ביום שישי ה-23.3.18 באזור נחל נעמן. מדובר במרוץ התרמה למען אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, במסגרתו יתרמו בעלי עסקים ומפעלים מאזור הגליל המערבי סכום כסף על כל ק"מ שירוצו המשתתפים.

המרוץ יהיה פתוח לכלל הציבור, וידגיש את חשיבות המחויבות של החברה לאנשים עם צרכים מיוחדים החיים בתוכה.