ביום שישי האחרון נחנכו ביער שלומי שני מסלולי אופניים: סינגל חניתה וסינגל מצובה. את הפרויקט הובילו המועצה האזורית מטה אשר, קרן קיימת לישראל והחמ"ת (חברה ממשלתית לתיירות).

מהמסלולים היפים בארץ. יוצאים לדרך במטה אשר, צילום: RITVO PHOTOGRAPHY  באדיבות אשכול גליל מערבי

סינגל חניתה מצובה משלים את המסלול השלישי שסוגר רשת סינגלים יחיעם וכברי המהווים יחד 90 ק"מ של מסלולי רכיבה יפים בנופי הגליל המערבי. אורך המסלול של חניתה 18 ק"מ, ושל מצובה 12 ק"מ.

טקס הסרת לוט סינגל חניתה מצובה היה בהשתתפות משה דוידוביץ ואייל רייז, סגני ראש מועצת מטה אשר, גלי רז, מנהל מחלקת תיירות מטה אשר, פנינה לבנון מנהלת תיירות רכזת יעור וקהילה איזור גליל מערבי כרמל, שלי בן שי וצוות העובדים מרחב גליל מערבי קק"ל ועוד.

את האירוע פתחה פנינה לבנון שהודתה לכל העוסקים במלאכה וברכה על שיתופי פעולה, לאחר מכן קבלו הרוכבים תדריך מגל צחור מאפיק ישראל ואת ברכת הפתיחה ליציאה לרכיבה. בתום המסלול בשטח נערך טקס להסרת הלוט.

סינגל חניתה מצובה עובר גם במצפור שהוקם לזכר יהודה שביט ז"ל, נקודת נוף שלמרגלותיה פרוס הנוף של הגליל המערבי ומטה אשר. עם כניסתו למסלול הסינגל, הפך המצפור למקום שוקק חיים ומשמח.

"הלב התרחב כששמעתי מפי הרוכבים שאלה שניים מהסינגלים היפים שידעה מדינת ישראל", אמר דוידוביץ. "הנה דוגמה אחת מיני רבות לשיתוף הפעולה הפורה והמוצלח בין המועצה לבין קק"ל ומשרד התיירות".

ראש מועצת שלומי, גבי נעמן, הודה לכולם וסיכם: "נשמח להמשיך בפרויקטים משותפים אלו שמביאים את הייחוד של הגליל המערבי. אני שמח שזה נמצא באזורינו. תחום האופניים הוא חלוץ בתיירות החדשה. אני מאמין שהיום אנחנו חונכים עוד חלק מהפאזל ההולך ונבנה של תיירות חוץ איכותית".