בשבת הקרובה, ה-10.3, יתקיים בקיבוץ מגידו יריד אומנים ויוצרים לקראת הפסח. מדובר בשיתוף פעולה של הקיבוץ עם חוות תלמים ועם המועצה האזורית מגידו.

להכיר את האחר. חוות תלמים, צילום: דוברות מגידו

חוות תלמים, חווה לחקלאות אורגנית שבה מועסקים כ-120 אנשים עם מוגבלות, ממוקמת במגידו ומשמשת כמרכז עבודה שיקומי חקלאי ראשון ויחיד מסוגו בישראל.

עובדי המקום, הנושאים כולם בתואר "חברים", נהנים ממגוון רחב של פעילויות: טיפול בבעלי החיים, טיפוח גינת הירק האורגנית, אריזה ויצירה.

ביריד יציגו אומנים ויוצרים את היצירות שלהם, ויציעו למכירה מתנות מקוריות לחג הפסח. האומנים כולם הם יוצרים ישראלים, המציגים עבודות ייחודיות ומוצרים מקוריים שהוכנו בעבודת יד מחומרים שונים ובמגוון רחב של יצירות ואומנויות.

בחוות תלמים אפשר יהיה לפגוש את המתנדבים ואת האנשים שעובדים בחווה, ולהכיר את העבודה השוטפת ואת הדיאלוג בין עובדי החווה לבין הסביבה באמצעות פעילויות משותפות בנושאי קיימות ושמירה על הסביבה.

חווית המפגש, הפעילות המשותפת, היכולות השונות והמגוון של כל אחד מהמשתתפים יוצרים היכרות עם האחר, סובלנות והבנה, גשר של שיתוף ואחווה.

"בקיבוץ מגידו יתקיים אירוע מרגש שמחבר בין האמנים והיוצרים המוכשרים של יישובי המועצה לחוות תלמים", אמר ראש מועצת מגידו, איציק חולבסקי. "הפקה איכותית ויצירתית שתייצר אירוע אטרקטיבי שמומלץ מאד לבוא ולקחת בו חלק".