עשרות אלפי בני אדם צפויים לקחת חלק בצעדת הגלבוע המסורתית, שתתקיים באמצע החודש הבא (16.3 עד ל-17.3).

חיבור הרמוני בין הטבע לאוכלוסייה. צעדת הגלבוע, צילום: מועצת הגלבוע

הצעדה, בסימן 70 למדינת ישראל, תתקיים בפעם ה-52 ותארח צועדים מהארץ ומהעולם בשלושה מסלולי הליכה בדרגות קושי שונות בתוך נופים מרהיבים. לצד המסלולים ייהנו המבקרים משלל אטרקציות.

הצעדה, אותה מארגנת המועצה האזורית הגלבוע על שם הרמטכ"ל רא"ל משה לוי, תכלול מסלול משפחתי באורך שישה ק"מ, מסלול עממי באורך 13 ק"מ ומסלול בינלאומי שיבוצע לאורך 20 ק"מ בכל אחד מימי הצעדה. בסך הכול יכסה המסלול האחרון 40 ק"מ על פי תקנות בינלאומיות מחייבות.

"בגלבוע מתקיים חיבור הרמוני בין הטבע לבין האוכלוסייה, ואין כמו הנוף מהגלבוע להרחיב את לבו של אדם", אמר ראש המועצה עובד נור.

"את הדבר הזה השכילו להבין מייסדי המדינה כשיצרו בישראל הצעירה פעילות ייחודית שכזו, צעדה המשלבת בין גוף ונפש, אהבת הארץ ונופיה וחיבור לנוף הגלבוע.

"השנה חוגגת מדינת ישראל 70 שנה להקמתה, ואנו נצדיע לאותם ותיקים שאפשרו זאת וייסדו את המדינה. אני מזמין את הציבור לקחת חלק בצעדה העממית המרכזית של ישראל".

ביומה הראשון של הצעדה יצעדו ילדי הגלבוע לצד תושבי האזור ואורחים מרחבי הארץ. כמו כן, ייפתח באותו יום גם המסלול הבינלאומי. בשבת, ה-17.3, יופעלו מסלולים פתוחים לקהל ושלל פעילויות בנקודות היציאה והחזרה של הצעדה.

הסעות ללא תשלום אל המסלולים ייצאו מנקודת המפגש במעין חרוד. מדליות לצועדים וגביעים לקבוצות יחולקו בסיום הצעדה למי שיעבור דרך כל תחנות המסלול.

יוקרתה של צעדת הגלבוע הפכה אותה לשם דבר ברמה הבינלאומית, בין היתר בזכות ערכי טבע נדירים הגלומים בהרי הגלבוע ובעמק חרוד, לאורכם יעברו שלושת מסלולי ההליכה.

הצעדה מציינת את פתיחת עונת האביב על רקע נופים פנוראמיים מיוחדים. מדובר בחגיגה של צבעים וריחות פריחה משכרים בשיא פריחתה של שמורת הר הגלבוע.

מחיר: 40 שקלים למשתתף (מגיל 3), 30 שקלים לקבוצות של מעל 20 איש, 25 שקלים לתושבי הגלבוע.