לאחר הפסקה של כעשור, החלו לפקוד בחודש האחרון כמאה מהחברים ומהתושבים של אשדות יעקב איחוד את חדר האוכל בלילות שישי.

חוזר לחיים. חדר האוכל באשדות יעקב איחוד, צילום: ישי יחיאלי

לשם כך הם היו צריכים להירשם מבעוד מועד ולציין את מספר בני המשפחה שיגיעו לארוחה, המוגשת בין השעות 18:00 עד 20:00, ולקבלת השבת המתחילה ב־19:15.

מאז מארח חדר האוכל יותר ממאה איש בכל סוף שבוע, מהקיבוץ ומההרחבה, כשכל השולחנות מסומנים וערוכים על פי מספר הנרשמים מכל משפחה.

כמו כן הפך האגף הקטן בחדר האוכל למשחקייה לילדים, והלובי שינה פניו לבית קפה מאולתר. בניגוד לעבר הרחוק, כעת אפשר לשלם על האוכל - המוגש בשיטת הקפיטריה - גם בכרטיס אשראי. הסכום הממוצע לארוחה ליחיד עומד על כארבעים שקלים.

ישי יחיאלי, חבר אשדות יעקב איחוד, עובד בריכוז חדר האוכל והמרכול הקיבוצי. הוא יזם את רעיון חידוש ארוחות ליל שישי. "אני לא קיבוצניק במקור. הגעתי לכאן ב־2006, אבל הבנתי שישנם געגועים לסעודות שישי, ובעיקר ליחד שאפיין אותם", סיפר יחיאל.

"החלטתי להפעיל מחדש את חדר האוכל, ואני מקווה שעם הזמן הוא יהפוך גם לעסק רווחי. האוכל מובא לכאן דרך חברת קייטרינג, אבל התפריט משתנה מדי שבוע בשבוע. אני מפרסם את מה שיהיה בארוחה, וחברים נרשמים. בין השעות חמש לשש ניתן לקחת גם אוכל הביתה.

"הכוונה היא לפתוח גם ארוחת ערב אחת באמצע השבוע, ולבחון את כדאיות העניין מתוך מטרה להרחיב לכמה פעמים בשבוע. יש עוד עניינים, כמו נושא הכשרות, אבל גם זה ייפתר".

חברים ותושבים אוכלים ומתפזרים לאחר הארוחה?

"ממש לא. הם ממשיכים לשבת על כוס קפה ועוגיות. היחד חשוב יותר מהאוכל. אני מתרשם שהיו געגועים לארוחות שישי, והמפגש מחמם את הלב. ישנם חדרי אוכל בקיבוצים שפתוחים בליל שישי, אבל מעטים הם הקיבוצים שסגרו והחליטו לפתוח מחדש".