תזמורת כלי המיתר הר ועמק קיימה השבוע הופעת פרידה מרגשת מאחד מחבריה, אפרים (פרויקה) רוזן משריד, שהחליט לפרוש ולתלות את המנדולינה רגע לפני שהוא בן 91. הפרישה של רוזן מהתזמורת הוותיקה מגיעה לאחר 30 שנות נגינה.

המוני חברים הגיעו לתת כבוד. פרויקה במועדון, צילום: באדיבות שריד

כל 30 חברי ההרכב הגיעו לקיבוץ וערכו שני מופעים מיוחדים. הראשון יועד לילדים, וכלל הצגה של הבחירות המוזיקליות וכלי התזמורת בהתאמה. חלק מהילדים אף רקדו עם השירים.

ההופעה המרכזית התרחשה מאוחר יותר, וכללה קטעי נגינה ושירה מיוחדים שבהם נפרדו חברי ההרכב, ביחד ולחוד, מרוזן. המועדון לחבר בשריד היה גדוש בהמוני חברים שהגיעו להאזין ולתת כבוד לחבר הוותיק, מהבנים הראשונים של שריד, וליהנות מערב תרבותי מוזיקלי.

תזמורת כלי המיתר הר ועמק היא תזמורת קיבוצית הכוללת מנדולינות, מנדולות, גיטרות, בס, צ׳לו וגם קלידים, תופים, חליל ושלושה זמרים שמלווים את השירים בקולם. הקטעים שנוגנו נעו מאופרטות איטלקיות, דרך קלאסיקות ישראליות ועד שירים נוסטלגים בני גילה של המדינה.

עדה רמון, חברת שריד ונגנית מנדולינה בתזמורת, היא שתיאמה את הערב המיוחד יחד עם רותי בק, האחראית על התרבות בקיבוץ. משפחתו הענפה של אפרים רוזן, שכללה את נכדיו, ילדיו וניניו הרבים, צפתה בהתרגשות בהופעה.

בסופו של האירוע הודו בחום להרכב המיוחד שהיה חלק כה משמעותי מחייו של פרויקה ב-30 השנים האחרונות. פרויקה עצמו הבטיח להמשיך ולנגן בחיק המשפחה כפי שעשה מאז למד לנגן במנדולינה לראשונה בנעוריו בשריד.