במועצה האזורית מגילות ים המלח מתכוננים לחגיגה השנתית של סיום גדיד התמרים. מדובר בענף החקלאות המשמעותי והגדול ביישובי המועצה האזורית שממוקמת בצפון ים המלח.

חגיגה אינטימית ופרטית. חגדיד, צילום: ארכיון קק"ל

בכל שנה מצוין גדיד התמרים בהפנינג של משפחות החברים במטע התמרים לחופו של ים המלח. בתכנית השנה סיורים רגליים מודרכים וסיורי אופניים, קליעה בסנסני תמרים, סדנת כדרות והכנת כלים קדמוניים, טעימות תמרים וניידת הפעלות חברתיות לילדים באדיבות קק"ל.

נוסף על כך תוצג תערוכת הצילום "החיים בקרקעיתו של העולם" של אילן מזרחי ודבורה שרקי, זוג צלמים מקומיים החיים בקיבוץ אלמוג. לצדה יוצגו הזוכים בתחרות המקומית  "החיים סביב האגם המלוח".

לסיום האירוע תתקיים בשישי, 27.10, החל מהשעה 12:00, מסיבת צהריים עם מופע של להקת יוסוף ומסיבת אוזניות במתחם כפר הסטודנטים באלמוג. הכניסה חופשית.

"בימים כאלה של צמיחה, פיתוח וקליטה מואצת ביישובים, אני שמח על ההזדמנות לחגוג יחד, כל חברי הקהילה, בחגיגה אינטימית ופרטית, את האירוע המשמח הזה של חגיגות סיום הגדיד השנתי. אני מודה למשרד התרבות והספורט ולקק"ל על הסיוע ושיתוף הפעולה", אמר ראש המועצה, אריה כהן.

במועצה האזורית מגילות ים המלח שישה יישובים: ורד יריחו, אלמוג, בית הערבה, קלי"ה, אבנת ומצפה שלם. היישובים כולם נמצאים בתהליך מואץ של צמיחה דמוגרפית בשנים האחרונות, ומציעים הרחבות קהילתיות במסלולים שונים. כל הפרטים באתר המועצה או בפייסבוק "מועצה אזורית מגילות ים המלח".