בפעם הרביעית בשנים האחרונות ירדו חברי בית השיטה לכפר עזה, לחבק ולשיר עמם עד השעות הקטנות של הלילה. האירוע מקרב הלבבות התרחש בערב סוכות, בין היתר במסגרת חגיגות 60 השנים להיווסדו. בית השיטה יחגוג בשנה הבאה 90.

חוגגים את החברות. צילום: אפרת שלם

מדובר בשני קיבוצים שונים בגיל ובמנטליות, שכרתו ביניהם ברית של ידידות ועזרה הדדית. החיבור בין השניים נולד מיד לאחר מבצע צוק איתן, אז רוב חברי וילדי כפר עזה עזבו את הקיבוץ. עם שובם חיכתה להם הפתעה בדמות פיקניק על הדשא וערב שירה וריקודים, שחיזקו וריגשו אותם עד דמעות.

גם השנה ירדו שני אוטובוסים לעוטף עזה. חברי בית השיטה התכבדו בארוחת ערב צמחונית עשירה, מעשה ידיהן של חברות הקיבוץ, ולאחריה פתח והנחה את הערב חן בניאן, אביר השירה בציבור בן בית השיטה. היוזמה וההפקה של הערב היו של לילי איתמרי, יפעת יצקן-ארוחה ואמנון טל.

במסגרת המברכים היו ח"כ איתן ברושי, ראש מועצת שער הנגב אלון שוסטר, מזכ"ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר, מזכיר כפר עזה אורי אפשטיין ויוזם המבצע ניצן סלע. ברושי ציין את הערבות ההדדית של הקיבוצים במרכז הארץ לקיבוצי העוטף. "הם הוכיחו שהערבות ההדדית היא לא רק מילים, אלא מעשים שעמדו במבחן אז והיום. אין מגזר יותר צודק מהתנועה הקיבוצית בתרומה למדינה", דברי ברושי.

מזכיר כפר עזה עמד על השגשוג והצמיחה שעוברים על הקיבוץ, עם עשרות משפחות צעירות המבקשות לבנות את ביתם במקום. ניצן סלע ברך בשם בית השיטה. תזמורת של 12 נגנים סחפה את השרים והרוקדים ובזה אחר זה עלו אנשים עם שירי שבת. הערב הסתיים בשירת התקווה, בחיבוקים ובהבטחה לחזור אליך שנית, כפר עזה.