פסטיבל תוצרת מקומית נערך לראשונה במועצה האזורית הגלבוע, ומשך אליו למעלה מ-6,000 מבקרים שנחשפו להופעות חיות, לתערוכת אמנות, לדוכני אוכל ושתייה, לפעילויות לילדים, לשוק אמנים ועוד.

נותן כוח להמשך. מבקרי הפסטיבל, צילום: דוברות הגלבוע

הפסטיבל, שיצא לדרך ביוזמת המועצה ובשיתוף פעולה עם עמותת פסטיבל בשקל, יועד לכל הגילים והוא התקיים במרכז הצעירים החדש תכל'ס, שנפתח לפעילות לפני כחודש. המקום יושב על שטח ציבורי רחב ששימש בעבר את קואופרטיב התחבורה בית שאן-חרוד, סמוך לצומת תל יוסף.

"הפסטיבל הוא תולדה של שיתוף פעולה בין המרכזים הקהילתיים בגלבוע ומחלקת התרבות בניהולה של גלית בר-גיל, שהחליטו על קיום אירוע גדול לתושבי הגלבוע", אמר שניר פרידמן, מנהל מרכז הצעירים החדש.

"החלטנו שהוא יקרה כאן בתכל'ס, מקום שהיה פעם מוסך של משאיות שאין מתאים ממנו לפסטיבל אמנות, בדיוק כמו שקורה בפסטיבלים טובים בעולם. הפסטיבל נותן ביטוי ישיר למגוון היוצרים בגלבוע, ולשמחתי יש המון אנשים שכאלו כאן, והתוצאה הייתה הצלחה מסחררת. התחושה מדהימה ונותנת לנו רצון וכוח להמשך".

עובד נור, ראש המועצה, לא הסתיר את שביעות רצונו מהאירוע: "כל מי שהגיע זכה להיות שותף לפסטיבל איכותי מאד, וקהילתי מאד. הילדים שלנו השתתפו בו, המוזיקאים שלנו ניגנו בו, העסקים הקטנים מכרו בו והאמנים שלנו הציגו בו. יש בגלבוע קבוצת אנשי תרבות ויוצרים מדהימה, ותפקידנו הוא לחבר בין העושר התרבותי הזה לבין התושבים", דברי נור.