בין שלל הפעילויות שיהיו זמינות למטיילים בסוכות, אפשר למצוא אחת ייחודית בכפר מסריק. ענף התיירות בקיבוץ, יחד עם המיזם הפילנתרופי אוצרות הגליל, הפיקו את החלוציאדה – הפנינג חלוצי באווירת חגי תשרי, שמאפשר למבקרים מבט נוסטלגי אל העבר תוך חוויה של מאפייני התקופה החלוצית.

מבט אל העבר בכפר מסריק. צילום: אילת פלור

בין הפעילויות שיהיו זמינות למבקרים: ריקודי הורה בבגדי חלוצים, שירה בציבור, ציור על צלחות פורצלן כפי שצוירו במפעל נעמן, יצירת מגזרות נייר צבעוניות לרגל סוכות ומשחקים של פעם כגון קפיצה בשק, העברות מים, קליעה למטרה ועוד, הכל על הדשא הקיבוצי הגדול.

כחלק מהאירוע ניתן יהיה לסייר גם בחצר הראשונים של הקיבוץ, שבה פוגשים את הסנדלר בסנדלריה משנות ה-40, מבקרים בצריף הראשונים, מטיילים בין שירי המשוררים הכתובים על קירות מבני הקומונה, המכבסה ובתי הילדים ומבקרים בגלריית מוניו לאמנות. מחיר הפעילות 35 שקלים לאדם מגיל 3, והיא תהיה זמינה בין התאריכים 6.10 עד 7.10, שישי ושבת, מ-10:00 עד 13:00.

קיבוץ כפר מסריק הוקם בשנת 1930, וכיום מתגוררים בו למעלה מ-700 תושבים. ניתן להגיע לקיבוץ גם במשך השבוע ובשבתות לסיורים באווירה הקיבוצית.

המיזם אוצרות הגליל מיסודה של רעיה שטראוס בן דרור, מקדם עסקים וכלכלה בתחום התיירות בגליל המערבי. אתר האינטרנט של אוצרות הגליל ממליץ על מקומות לינה, בילוי, הסעדה ומסלולי טיולים בעכו ובגליל המערבי, במטרה לאפשר לכל אחד לתכנן חופשה בהתאמה אישית. פרטים והזמנות באתר אוצרות הגליל באינטרנט.